Partner serwisu
31 października 2019

Opel wprowadzi na rynek osiem zelektryfikowanych modeli do 2021 r.

Kategoria: Elektromobilność

Opel poinformował, że w 2021 roku zamierza posiadać w ofercie w sumie osiem zelektryfikowanych modeli.

Opel wprowadzi na rynek osiem zelektryfikowanych modeli do 2021 r.

Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla, ujawnił: „Do 2024 roku zelektryfikujemy całe nasze portfolio produktowe. Po tegorocznych premierach Corsy‑e oraz Grandlanda X Hybrid4 bardzo szybko pojawią się kolejne modele”.

W przyszłym roku do oferty producenta z Rüsselsheim dołączy dostawczy Vivaro w odmianie BEV oraz elektryczna wersja następcy Mokki X. Zeroemisyjne warianty Combo i Combo Life oraz Zafiry Life zostaną wprowadzone w 2021 roku. W gamie zelektryfikowanych modeli Opla znajdzie się także nowa generacja Astry.

Michael Lohscheller dodał: „Takie portfolio znacząco ułatwi nam spełnienie ambitnych przyszłych celów ograniczenia emisji w Europie. Elektryczna motoryzacja jest tego nieodzownym elementem. Jednak nasze ultranowoczesne i wydajne silniki spalinowe, a także badania nad ogniwami paliwowymi w Centrum Kompetencji w Rüsselsheim również będą miały istotne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju naszej firmy oraz przygotowania jej na przyszłe wyzwania”.

źródło: orpa.pl
tadeusz
2019-11-09
Tak naprawdę w tej chwili sytuacja wygląda tak, że praktycznie każda wieksza siec samochodowa ma w portfolio elektryczne auta. Elektromobilnosc przyjęła się juz na dobre, nawet infrastruktura wyglada duzo lepiej - w tej chwili greenway ma ponad 150 stacji ładowania w Polsc, więc nie ma się co dziwic ze marki moto śmielej stawiaja na elektryki
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ