Partner serwisu
19 listopada 2019

Kancelaria CMS doradzała Green Investment Group przy kolejnej transakcji na rynku farm wiatrowych w Polsce

Kategoria: Aktualności

Kancelaria CMS doradzała Green Investment Group, należącej do Macquarie, przy nabyciu farmy wiatrowej Zajączkowo zlokalizowanej w województwie pomorskim w gminie Kobylnica. Dotychczasowym właścicielem projektu były spółki Mitsui Renewable Energy Europe Limited oraz J-Power Investment Netherlands B.V.

Kancelaria CMS doradzała Green Investment Group przy kolejnej transakcji na rynku farm wiatrowych w Polsce

Zakupiona przez Green Investment Group farma wiatrowa - licząca 24 turbiny o mocy 48 MW - została przekazana do eksploatacji w 2008 roku. Po nabyciu farmy wiatrowej Kisielice jest to już kolejna transakcja z sektora odnawialnych źródeł energii zrealizowana przez Green Investment Group w Polsce.

„Bardzo się cieszę, że mogliśmy kompleksowo doradzać Green Investment Group przy kolejnym zrealizowanym z sukcesem projekcie w sektorze OZE. Transakcja ta jest doskonałym przykładem szerokiej wiedzy i doświadczenia CMS na rynku energii odnawialnej w Polsce." – podkreśla Piotr Ciołkowski, partner z zespołu energetyki i projektów infrastrukturalnych warszawskiego biura kancelarii CMS. „Obserwujemy obecnie ogromne zainteresowanie inwestorów krajowych i zagranicznych zakupem farm wiatrowych oraz realizacją nowych inwestycji tego typu.” – dodaje Maciej Ziółkowski, counsel z zespołu energetyki i projektów infrastrukturalnych warszawskiego biura CMS.

“Dzięki połączeniu naszej rozległej znajomości zagadnień regulacyjnych i doświadczenia transakcyjnego mogliśmy zapewnić klientowi obsługę na najwyższym poziomie” – dodaje Błażej Zagórski, partner z departamentu prawa spółek w warszawskim biurze CMS.

Pracami zespołu ze strony praktyki energetycznej kierowali Piotr Ciołkowski, partner i lider zespołu regulacyjnego oraz Maciej Ziółkowski, counsel, a także z ramienia praktyki transakcyjnej Błażej Zagórski, partner oraz Rafał Burda, associate. W sprawach z zakresu prawa angielskiego zespołowi doradzał partner Graham Conlon. Ponadto członkami zespołu zaangażowanymi w projekt byli: Agnieszka Skorupińska, counsel i lider zespołu prawa ochrony środowiska, starsi prawnicy Paulina Karpinska – Huzior, Agnieszka Starzyńska, Olga Czyżycka i Monika Kowara, Piotr Prawda, associate oraz Wojciech Szopiński, associate, a także prawnicy - Ada Szon, Mateusz Mazur, Paweł Ura, Maciej Brezdeń oraz Piotr Lipiński.

Kancelaria CMS jest obecnie jedną z najbardziej doświadczonych firm prawniczych na rynku OZE w Polsce zarówno w zakresie transakcji M&A, prowadzenia procesu inwestycyjnego, jak i doradztwa regulacyjnego w sektorze energetycznym.

Tylko w tym roku prawnicy CMS doradzali przy:

(i) przejęciu farmy wiatrowej Jasna o mocy 132 MW, jednej z największych lądowych farm wiatrowych w Polsce, przez Stadtwerke München od firmy WKN, budowniczego farmy, oraz jej spółki zależnej Sevivon, należących do PNE Group; oraz

(ii) inwestycji, a następnie sprzedaży zespołu 49 elektrowni fotowoltaicznych przez Modus Group, wiodącego dewelopera w sektorze energii odnawialnej, na rzecz Aberdeen Standard Investments, funduszu zarządzającego aktywami. Sprzedaż portfolio farm solarnych o łącznej mocy 45,4 megawatów (MW) jest uważana za największą jak do tej pory transakcję tego typu w Polsce.

Dodatkowo zespół kancelarii CMS pracował ostatnio dla Signify, spółki notowanej na Euronext, przy nabyciu energii odnawialnej na potrzeby działalności w Polsce od farmy wiatrowej Green Investment Group w Kisielicach. Umowa została zawarta jako corporate Virtual Power Purchase Agreement (VPPA) Jest to jedna z pierwszych umów tego typu zawartych na polskim rynku, a dla grupy Signify pierwsza w Europie.

Prawnicy CMS doradzają także przy projektach typu offshore realizowanych na Morzu Bałtyckim, przede wszystkim w zakresie kwestii związanych z budową podmorskich gazociągów, platform wiertniczych na morzu, jak również na rzecz spółek, planujących budowę morskich farm wiatrowych.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ