Partner serwisu
21 listopada 2019

Relacja z XXI Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowego DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ ENERGETYCZNYCH

Kategoria: Aktualności

W dniach 3-4 października 2019 r. w Courtyard® by Marriott® Katowice City Center w Katowicach odbyło się zorganizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” sp. z o.o.: jubileuszowe, XXI Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowe DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ ENERGETYCZNYCH Bezpieczeństwo i Dyspozycyjność Urządzeń Energetycznych.

Relacja z XXI Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowego DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ ENERGETYCZNYCH

Patronat Honorowy nad Wydarzeniem sprawowały: Urząd Dozoru Technicznego oraz Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie. Sympozjum zostało zorganizowane przy merytorycznym i prestiżowym wsparciu PKN ORLEN S.A., TAURON Wytwarzanie S.A. i ENEA Elektrownia Połaniec S.A.

Patronat medialny nad Sympozjum sprawowały branżowe czasopisma: Dozór Techniczny, Energetyka, Energetyka Cieplna i Zawodowa, Nowa Energia oraz branżowe portale; Cire.pl i kierunekenergetyka.pl oraz czasopismo Europerspektywy.

W Sympozjum wzięło udział blisko 100 przedstawicieli prawie wszystkich polskich elektrowni i elektrociepłowni, Urzędu Dozoru Technicznego, krajowych firm remontowych, diagnostycznych i technologicznych, innych podmiotów związanych z polską energetyką, a także firm zagranicznych i ośrodków naukowych. W ciągu dwóch dni podczas 5 sesji wygłoszonych zostało 19 referatów, które dotyczyły aktualnych problemów i wyzwań branży energetycznej.

Podobnie jak wszystkie poprzednie, także tegoroczne Sympozjum stało się okazją do zaprezentowania bogatego dorobku technicznego Pro Novum, zwłaszcza dotyczącego bezpieczeństwa i dyspozycyjności urządzeń energetycznych. Pro Novum od prawie dwóch lat inspiruje elektrownie oraz instytucje zajmujące się opracowywaniem standardów w zakresie utrzymania stanu technicznego majątku produkcyjnego elektrowni do opracowania wytycznych/dobrych praktyk inżynierskich oraz odpowiedniej edukacji/szkoleń . Długo eksploatowane urządzenia pracują w coraz bardziej nietypowych warunkach podczas gdy kompetencje techniczne w zakresie eksploatacji i utrzymania stanu technicznego w zauważalny sposób się pogarszają. Swoimi doświadczeniami podzieliły się także firmy technologiczne, w tym zagraniczne, Urząd Dozoru Technicznego i sami użytkownicy bloków energetycznych. Pozwoliło to na konfrontację różnych poglądów i strategii, co w przyszłości powinno pozwolić na wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i dyspozycyjności.

Sympozjum towarzyszyła wystawa, gdzie oprócz Przedsiębiorstwa Usług Naukowo-Technicznych „Pro Novum” sp. z o.o. stoiska wystawowe przygotowały: Breivoll Inspection Technologies AS , Ecol Sp. z o.o., Emerson Automation Soluttions Final Control Polska sp. z o.o., Ligra sp. z o.o., Politechnika Częstochowskta, ROMIC Aparatura Elektroniczna, TesTex Inc oraz Turbolab – Diagnostyka Turbin Sp. z o.o.


Portal kierunekENERGETYKA.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ