Partner serwisu
26 listopada 2019

Panel wprowadzający: Zyskać przewagę na starcie - kierunki rozwoju w UR

Kategoria: XII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

By zrozumieć aktualne problemy sektora UR musimy mieć ogólny pogląd na sytuację, a efektywne utrzymanie ruchu w zakładach energetycznych zaczyna się od planowania i pozyskania jak największej ilości danych. Sesję wprowadzającą  podczas XII Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce poprowadził Prezes Zarządu BMP Adam Grzeszczuk.

Panel wprowadzający: Zyskać przewagę na starcie - kierunki rozwoju w UR

Jako pierwszy z referatem przekrojowym wystąpił Stanisław Tokarski z AGH. W prezentacji poruszono między innymi tematykę  wykorzystania nowych narzędzi do eksploatacji istniejących urządzeń energetycznych. Wskazano także problemy, z którymi sektor UR będzie musiał się zmierzyć w najbliższej przyszłości.

Prezentację "IoT i sztuczna inteligencja w energetyce, praktyczne wykorzystanie cyfrowych technologii do budowy systemów DSR i zarządzania efektywnością energetyczną" wygłosił przedstawiciel Microsoft Polska Tomasz Kozar.

O dużej wartości danych w dobie Przemysłu 4.0 i ich wykorzystywaniu w nowoczesnym UR referat zaprezentował przedstawiciel firmy Reliability Solutions Jacek Stec.

Arkadiusz Burnos z SEAM Group Europe Wskazał fundamentalne zagadnienia dotyczące nowoczesnego zarządzania majątkiem w zakładzie energetycznym. W prezentacji poruszono kwestie danych, procesów, systemu CMMS i realnego planowania.

Następnie swój referat wygłosił Arkadiusz Czapla, przedstawiciel Emerson Process Management. Prezentacja dotyczyła Asset Menagementu TAG.

Panel zakończyła prezentacja Ryszarda Nowickiego, który wskazywał na kluczowe elementy przygotowania inwestycji bloku energetycznego i ich wpływu na polepszenie UR w przyszłości.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ