Partner serwisu
12 grudnia 2019

W Dusseldorfie rozpoczęła się produkcja całkowicie elektrycznego Mercedesa eSprinter

Kategoria: Aktualności

12 grudnia w fabryce w Dusseldorfie rozpoczęła się produkcja całkowicie elektrycznego, dostawczego Mercedesa-Benz eSprinter. Model będzie początkowo oferowany jako van z podwyższonym dachem o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t. Pojemność przestrzeni ładunkowej wynosi 10,5 m3 – tyle samo co w wersji spalinowej. Samochód został wyposażony w silnik o mocy 116 KM (85 kW) i momencie obrotowym 300 Nm.

W Dusseldorfie rozpoczęła się produkcja całkowicie elektrycznego Mercedesa eSprinter

Klienci mogą wybierać spośród dwóch różnych pojemności akumulatorów. W wersji 55 kWh eSprinter oferuje zasięg 168 km na jednym ładowaniu i maksymalną ładowność 891 kg. Z akumulatorem o pojemności 35 kWh jest w stanie przejechać ok. 115 km i zabrać na pokład ładunek o masie 1040 kg. Samochód został przystosowany do szybkiego ładowania DC, które w przypadku uzupełniania energii do 80% pojemności baterii trwa 30 minut.  Mercedes pozwala ponadto wybrać spośród trzech poziomów prędkości maksymalnej: 80, 100 i 120 km/h.

Plany Mercedes-Benz Vans zakładają, że do 2022 r. produkcja pojazdów oferowanych przez spółkę będzie neutralna pod względem emisji CO2. Energia elektryczna służąca do zasilania zakładu w Dusseldorfie ma pochodzić w 100% ze źródeł odnawialnych. Docelowo wszystkie modele Mercedes-Benz Vans będą dostępne w wersji elektrycznej.

źródło: media.daimler.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ