Partner serwisu
08 stycznia 2020

Zrównoważony rozwój fundamentem działalności firmy Signify

Kategoria: Aktualności

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, już z końcem 2020 roku jako jedyna firma z tego sektora będzie w 100% neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Ten i 5 innych celów zostało wpisanych w program zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat”. Zmieniając sposób, w jaki tworzone i wykorzystywane jest światło, firma chce poprawić życie konsumentów i mieć pozytywny wpływ na planetę.

Zrównoważony rozwój fundamentem działalności firmy Signify

Program „Jaśniejsze życie, lepszy świat”

Signify od lat konsekwentnie realizuje misję tworzenia jaśniejszego życia i lepszego świata. Jej cele są realizowane w oparciu o dwa filary tj. zrównoważonych przychodów i zrównoważonych działań. Tylko w ciągu 2018 roku firma zmniejszyła swój ślad węglowy o 49% i wygenerowała 79% swoich przychodów z energooszczędnych produktów, systemów i usług (przez dostarczenie ponad 2 miliardów lamp i opraw LEDowych do różnego rodzaju realizacji), a także pozyskuje 100% zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce ze źródeł odnawialnych. Pełny program ma zostać zrealizowany do 2020 roku i już w 3 kwartale 2019 roku wszystkie cele były w fazie końcowej (czyt. tabelka na końcu).

Odpowiedzialność za każde działanie

Zrównoważony rozwój stanowi podstawę wszystkich podejmowanych zadań operacyjnych. Od tworzenia miejsc pracy po produkcję i transport są wprowadzane zmiany w celu optymalizacji działań. Z tego powodu m.in. powstał dokument Sustainable Packaging Material Policy, który opisuje wymagania dla dostawców opakowań w zakresie np. zawartości materiałów pochodzących z recyklingu.

By akcelerować wspomnianą wcześniej 100% neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2020 roku, już teraz firma ograniczyła zastosowanie jednorazowych plastikowych opakowań w biurach, zmniejszyła ilość podróży służbowych i zastosowała w budynkach energooszczędne oświetlenie oraz zintegrowane systemy, które pozwalają na optymalizację zużycia energii.

Co więcej zredukowała do zera odpady przekazywane wcześniej na składowiska z zakładu w Bielsku-Białej. Fabryka wprowadziła nowy system zbiórki odrzutów, a także zmieniła odbiorcę materiałów i obecnie są one poddawane przeróbce, i ponownie wykorzystywane.

Jako wiodąca na świecie firma oświetleniowa, Signify odgrywa ważną rolę w wyznaczaniu nowych, ambitnych celów zrównoważonego rozwoju oraz ich realizacji. Oprócz działań podejmowanych
w ramach własnych placówek, inspiruje do wdrażania pozytywnych innowacji w mieszkaniach, biurowcach czy przestrzeniach publicznych. W Polsce oświetlenie Philips LED zostało zainstalowane m.in. w budynkach biurowych takich jak Warsaw Spire czy SKANSKA SPARK, przy iluminacji Żurawia Gdańskiego oraz nowoczesnym wrocławskim osiedlu Nowe Żerniki. Zobowiązania na 2020 r. gwarantują, że produkty, systemy i usługi oferowane przez Signify zapewnią bardziej zrównoważoną przyszłość.

Razem możemy więcej

Działania w ramach strategicznego, długofalowego programu zrównoważonego rozwoju są realizowane również na większą skalę we współpracy z innymi podmiotami m.in. z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ), a dokładnie z Global Compact Network Poland oraz Centrum UNEP/GRID Warszawa , dwukrotnie podczas akcji „Zielona wstążka dla planety” czy z Ministerstwem Cyfryzacji, gdzie wspólnie został przygotowany raport „IoT w Polskiej Gospodarce”. Liczne partnerstwa na skalę lokalną i globalną pozwalają realizować ambitne cele i wspierać światową gospodarkę. Tylko dzięki współpracy można snuć śmiałe plany dotyczące szerokiego dostępu do niedrogiej i czystej energii (SDG 7), zrównoważonych miast i społeczności na skalę globalną (SDG 11). Odpowiedzialnej konsumpcji
i produkcji (SDG 12) czy działań w ramach ochrony klimatu (SDG 13).

Nagrody

Wszystkie działania zrealizowane w ramach programu „Jaśniejsze życie, lepszy świat”, a także udział w dodatkowych inicjatywach zaowocowały uzyskaniem licznych nagród, które z pewnością napawają dumą i motywują do dalszych starań. Signify zdobyło m.in.:

  • 1. miejsce w kategorii „Produkcja Przemysłowa” w XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm
  • 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej jako Lider Odpowiedzialnego Biznesu w XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm
  • Trzykrotne uzyskanie tytułu Industry Leader w prestiżowym rankingu Dow Jones Sustainability Index w latach 2017-2019
  • laureat Białego Listka w VIII edycji Listków CSR Polityki.

Plany na przyszłość

Zrównoważone oświetlenie jest bardziej energooszczędne, pozwala chronić zasoby naturalne oraz poprawia poczucie bezpieczeństwa. Signify, oprócz realizacji celów na 2020 roku, podejmuje już teraz kolejne wyzwania m.in. jest zaangażowana w inicjatywę Światowej Rady Zielonych Budynków, aby wszystkie budynki, z których korzysta, były neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Ponadto dołączyła również do inicjatywy EV100 grupy klimatycznej, aby prowadzić dzierżawę w 100% elektrycznej i hybrydowej floty do 2030 r. Bierze udział również w kampanii ElektroEko o odpowiedzialnym zarządzaniu elektrośmieciami. To tylko niektóre z działań przewidzianych na najbliższe lata.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ