Partner serwisu
13 stycznia 2020

W Gorzowie coraz więcej budynków podłączanych jest do miejskiej sieci ciepłowniczej

Kategoria: Aktualności

Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim przyłączyła w 2019 roku do miejskiej sieci ciepłowniczej 13 nowych obiektów o łącznym zapotrzebowaniu 3,7 MWt. Jednocześnie prowadzi od wielu lat program likwidacji term gazowych. Tylko w 2019 roku zlikwidowano około 2000 term i zastąpiono je modułami dostarczającymi ciepłą wodę użytkową ze scentralizowanego systemu ciepłowniczego o łącznej mocy 1,3 MWt.

W Gorzowie coraz więcej budynków podłączanych jest do miejskiej sieci ciepłowniczej

- Wzrasta świadomość mieszkańców Gorzowa, którzy coraz częściej przyłączają swoje budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej. Każde takie przyłączenie nowego odbiorcy do systemu to działanie w kierunku poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Spalanie paliw niskiej jakości, w tym odpadów, w starych przydomowych kotłowniach jest przyczyną rakotwórczych emisji. W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych warto je zlikwidować i przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej - powiedział Mirosław Rawa, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

W 2019 roku do miejskiej sieci ciepłowniczej przyłączono osiem nowopowstałych budynków o łącznym zapotrzebowaniu 1,84 MWt. Natomiast zarządcy pięciu budynków z rynku wtórnego zmienili sposób ogrzewania na efektywne i ekologiczne ciepło sieciowe o mocy 0,56 MWt. W 42 obiektach rozszerzono dostawy o ciepłą wodę użytkową.

Nowe przyłącza są możliwe dzięki inwestycjom prowadzonym przez gorzowską elektrociepłownię, która wraz z Miastem Gorzów Wielkopolski oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska zrealizowała m.in. program likwidacji niskiej emisji, w ramach którego zlikwidowano 3000 pieców i przyłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej 240 budynków wielorodzinnych, położonych w centrum Gorzowa. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych prowadzona jest także modernizacja sieci ciepłowniczej. Tylko w 2019 roku wymieniono 3 km sieci.

 - Stale się rozwijamy prowadząc proekologiczne inwestycje oparte na najnowocześniejszych technologiach. Dbamy przy tym o komfort życia mieszkańców, chronimy środowisko oraz poprawiamy jakość powietrza. Jeśli ktoś chce się przyłączyć do naszej sieci, to wystarczy się z nami skontaktować i umówić na spotkanie. Jesteśmy otwarci na współpracę - dodał Mirosław Rawa.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ