Partner serwisu
28 stycznia 2020

Kolejny kontrakt dla DB Energy – modernizacja elektrociepłowni dla Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. Z o.o. w Myszkowie

Kategoria: Aktualności

DB Energy podpisała umowę na realizację pierwszego etapu kompleksowej modernizacji elektrociepłowni zlokalizowanej w Myszkowie dla Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. z o.o., globalnej firmy z branży opakowań. Czas realizacji projektu to 52 tygodnie. Wynagrodzenie za zrealizowane prace wyniesie 17,9 mln zł i będzie płatne w transzach, po etapach zakończonych prac. Projekt dla Schumacher Packaging to kolejny duży kontrakt DB Energy na rynku efektywności energetycznej w przemyśle, realizowany w formule generalnego wykonawstwa.

Kolejny kontrakt dla DB Energy – modernizacja elektrociepłowni dla Schumacher Packaging Zakład Grudziądz sp. Z o.o. w Myszkowie

– Pierwszy etap kompleksowej modernizacji elektrociepłowni w zakładzie Schumacher Packaging w Myszkowie to aktualnie największy projekt w naszym obecnym portfelu zleceń. Celem projektu jest poprawa sprawności wytwarzania i istotne ograniczenie emisji gazów, realizujące już założenia norm dla pracy instalacji po 2024 roku. Umocni on pozycję DB Energy na rynku podmiotów pracujących z nowoczesnymi technologiami generacji energii, zgodnie z założoną strategią rozwoju – powiedział Krzysztof Piontek, Prezes DB Energy.

DB Energy z kolejnym kontraktem do realizacji w formule generalnego wykonawstwa

DB Energy podpisała umowę na realizację kompleksowej modernizacji elektrociepłowni dla zakładu Schumacher Packaging w Myszkowie. Czas realizacji projektu to 52 tygodnie. Wynagrodzenie za zrealizowane prace wyniesie 17,9 mln zł i będzie płatne w transzach, po etapach zakończonych prac.

Grupa Schumacher Packaging jest jednym z największych producentów opakowań z tektury falistej i litej w Europie. Grupa posiada zakłady produkcyjne m.in. w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Projekt dla Schumacher Packaging to kolejny duży kontrakt DB Energy na rynku efektywności energetycznej w przemyśle realizowany w formule generalnego wykonawstwa. W lutym 2019 roku DB Energy podpisała umowę z CIECH Soda Polska na kompleksowe wykonanie modernizacji napędów elektrycznych wentylatorów podmuchu w EC Inowrocław oraz modernizację napędów pomp wody zasilającej w EC1 i EC2 Janikowo. W czerwcu 2019 r. DB Energy podpisała umowę z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław” w Bukownie, której przedmiotem jest realizacja projektu instalacji odzysku ciepła odpadowego oraz instalacji do przekazania i zagospodarowania ciepła. Łączna wartość projektów to 13,5 mln zł.

DB Energy, lider w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce, realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (finansowanie długoterminowe) lub EPC (finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych i ich predykcyjnym utrzymaniem w oparciu o system DiagSys. W ciągu 10 lat działalności firma przeprowadziła ponad 1000 audytów efektywności energetycznej, generując projekty o wartości ponad 3,2 mld zł.

Rynek efektywności energetycznej wchodzi w etap szybkiego rozwoju w związku presją publiczną i regulacyjną na ograniczenia emisji i zużycia energii. DB Energy planuje dalszy dynamiczny rozwój na rynku efektywności energetycznej w Polsce i za granicą, zwiększając skalę prowadzonych projektów.

źródło: informacja prasowa
fot. schumacher-packaging.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ