Partner serwisu
04 lutego 2020

Solaris zaprezentuje nowy autobus elektryczny

Kategoria: Elektromobilność

Solaris zapowiedział, że w 2020 r. zaprezentuje nowy autobus całkowicie elektryczny: Urbino 15 LE electric. Trójosiowy pojazd budowany jest głównie z myślą o odbiorcach z rynku skandynawskiego. Nowy model będzie oferowany zarówno jako autobus typowo miejski (klasa I), ale także międzymiastowy (klasa II).

Solaris zaprezentuje nowy autobus elektryczny

Solaris Urbino 15 LE electric ma być dostępny w wersjach z dwoma lub trzema parami drzwi (2-2-0 lub 2-2-1). Pojazd pomieści do 55 pasażerów na miejscach siedzących. Jak informuje producent, autobus otrzyma akumulatory Solaris High Energy+ o bardzo dużej gęstości energii. Baterie będzie można ładować na dwa sposoby, w zależności od preferencji użytkowników – za pomocą ładowarki plug-in lub pantografu zamontowanego na dachu pojazdu. W najbliższych tygodniach Solaris zamierza zakończyć prace projektowe nad nowym modelem i rozpocząć produkcję dwóch egzemplarzy przedseryjnych.

“Pomimo tego, że budujemy nowy model niskowejściowego autobusu elektrycznego głównie z myślą o rynkach skandynawskich, to oczywiście nie ograniczamy się do oferowania tego pojazdu tylko w tych krajach. Będzie on dostępny dla wszystkich operatorów, którzy szukają trójosiowych autobusów LE do przewozów miejskich i międzymiastowych. To także całkowicie bezemisyjna alternatywa w tej klasie dla autobusów CNG” – powiedział o nowym produkcie Petros Spinaris, Wiceprezes Solarisa.

Solaris zapowiedział, że w kwietniu ujawni kolejne dane techniczne modelu Urbino 15 LE electric.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ