Partner serwisu
19 lutego 2020

PGE Nowa Energia zainstaluje do 300 punktów ładowania EV przy salonach marek Volkswagen Group Polska

Kategoria: Aktualności

Przedstawiciele Volkswagen Group Polska (VGP), Stowarzyszenia Dealerów – podmiotu reprezentującego autoryzowanych dealerów i partnerów serwisowych Grupy Volkswagen – oraz PGE Nowa Energia podpisali porozumienie dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych przy salonach sprzedaży marek należących do VGP. Na podstawie umowy, w ciągu najbliższych 2 lat przy salonach zostanie uruchomionych do 300 nowych punktów ładowania.

PGE Nowa Energia zainstaluje do 300 punktów ładowania EV przy salonach marek Volkswagen Group Polska

Jak powiedział Wolf Stefan Specht, Prezes Zarządu Volkswagen Group Polska:
“Koncern Volkswagen zdecydowanie inwestuje w elektromobilność. Jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych. Nie tylko ze względu na środowisko i zmiany klimatyczne, ale także dlatego, że samochody elektryczne są po prostu lepsze. Już dziś w ofercie w Polsce mamy auta elektryczne w niemal wszystkich segmentach rynku. W tym roku ich gama zostanie podwojona. Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na drogach, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury”.

Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej, dodał:
“Grupa PGE jest pierwszym w Polsce operatorem, którego stacje ładowania samochodów elektrycznych są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Rozwijana sieć stacji ładowania w ramach współpracy z Volkswagen Group Polska i Stowarzyszeniem Dealerów marek Volkswagen, Audi, Skoda i Seat to nasz kolejny krok w kierunku ograniczania niskiej emisji”.

“Zawarte porozumienie to nowy rozdział w rozwoju elektromobilności. Połączone działania PGE Nowa Energia – spółki zapewniającej dynamiczny rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz naszych partnerów z branży motoryzacyjnej, to kolejny impuls w celu zapewnienia postępu technologicznego w obszarze elektromobilności, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi środowiskowej. Bardzo się cieszę, że PGE Nowa Energia dzięki tej współpracy uczestniczy w tak unikalnym, na skalę kraju, przedsięwzięciu” – stwierdził Kazimierz Więcek, prezes zarządu PGE Nowa Energia.

PGE Nowa Energia, spółka z Grupy PGE, zajmuje się m.in. budową i zarządzaniem siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych. W ramach współpracy spółka zainstaluje ładowarki DC i AC o mocach – odpowiednio – 50 i 22 kW. Porozumienie zakłada budowę prawie 300 punktów ładowania. Wszystkie ładowarki zainstalowane przez PGE będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych. Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu 2 lat.

Stacje ładowania PGE Nowa Energia będą dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych wszystkich marek. Zostaną zintegrowane z aplikacjami marek należących do Grupy Volkswagen – m.in. WeCharge Volkswagena czy Audi e-tron Charging Services. Z uwagi na lokalizację salonów, stacje ładowania powstaną przy trasach wylotowych z dużych i średnich miast oraz w pobliżu dróg krajowych.

Obecnie przy salonach VGP jest już dostępnych 70 punktów ładowania. Docelowo ich łączna liczba wyniesie ponad 350. PGE Nowa Energia posiada aktualnie 66 punktów ładowania w całej Polsce. Korzysta z nich około 1500 użytkowników miesięcznie. Zgodnie z planami rozwojowymi spółki, w 2020 r. liczba punktów ładowania ma zostać potrojona.

źródło: informacja prasowa, ORPA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ