Partner serwisu
05 maja 2020

EDPR wspiera lokalne społeczności w walce z pandemią COViD-19

Kategoria: Aktualności

Darowizny dla banków żywności, zakup środków dezynfekujących i ochronnych, pomoce ułatwiające naukę zdalną, a także wiele innych działań pomocowych wdrożyła firma EDP Renewables, w ramach globalnej inicjatywy wspierającej walkę z pandemią koronawirusa. Pomoc od EDPR, poprzedzona konsultacjami z lokalnymi społecznościami, dotarła do gmin w Polsce, na terenie których inwestor prowadzi działalność.

EDPR wspiera lokalne społeczności w walce z pandemią COViD-19

– Współpraca z lokalnymi społecznościami wpisana jest w naszą działalność od ponad 10 lat, czyli od początku obecności EDPR w Polsce. Pomoc, którą dzisiaj niesiemy, realizujemy w ramach globalnego programu spółki. W naszej ocenie skuteczne wsparcie to takie, które odpowiada bezpośrednio na daną potrzebę. Dlatego też przed jego udzieleniem skonsultowaliśmy zakres z przedstawicielami lokalnych społeczności, w których nasza firma jest obecna – podkreśla Joaquim Barbosa, Country Manager EDPR Polska.

W gminie Korsze pomoc została przekazana z uwzględnieniem palących potrzeb wynikających z rozprzestrzenienia się epidemii koronawirusa. Wspólnie z lokalnym stowarzyszeniem współpracującym z Bankami Żywności przekazano wsparcie dla osób starszych i potrzebujących, które nie powinny opuszczać domów, będąc w grupie podwyższonego ryzyka. Pomoc skierowano także na zakup niezbędnych elementów ochrony osobistej dla mieszkańców (maseczki, rękawiczki). EDPR przekazało również dodatkową kwotę na wsparcie lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej, która pomaga lokalnej społeczności, szczególnie seniorom dostarczając m.in. żywność czy właśnie środki ochrony osobistej.

Gmina Jarczów otrzymała środki na zakup elementów ochrony osobistej potrzebnej w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kupiono m.in. 3500 maseczek i 400 litrów płynu do dezynfekcji.

Wsparcie lokalnych społeczności to także zakup przyłbic i kasków ochronnych dla wolontariuszy i służb walczących z epidemią oraz zakup żywności i chemii gospodarczej przeznaczonej dla osób starszych w wymienionych gminach. Ponadto EDPR przygotowało także zestawy żeli dezynfekcyjnych dla wszystkich gmin. Jednocześnie inwestor nawiązał współpracę z lokalnym przedsiębiorstwem w Radziejowie, które szyje bawełniane maseczki. Równolegle trwają rozmowy na temat wsparcia zdalnej edukacji uczniów sprzętem i dostępem do szerokopasmowego Internetu.

750 000 euro wniesione przez EDP Renewables na walkę z COViD-19 stanowi część sumy ponad 5 milionów euro dystrybuowanych na całym świecie przez Grupę EDP m.in. na takich rynkach, jak Portugalia i Brazylia.

Pomoc lokalnym społecznościom to także inne działania EDPR. Warto tutaj przypomnieć ostatni z projektów, który udało się przeprowadzić tuż przed wybuchem pandemii w Europie. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, lokalnych przedsiębiorców i sąsiadów oraz EDP Renewables, czteroosobowa rodzina z Budzynia zamieszkała w nowo wyremontowanym mieszkaniu. W ramach programu Closer2you EDPR pomaga potrzebującym rodzinom zaspokoić podstawowe potrzeby poprzez poprawę warunków mieszkaniowych. Przywiązuje szczególną uwagę do poprawy standardów bezpieczeństwa i jakości życia poprzez działania integrujące społeczności we wspólny szlachetny cel.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ