Partner serwisu
07 maja 2020

EDPR podpisało kontrakt PPA na 100 GW z farmy fotowoltaicznej w Stanach Zjednoczonych

Kategoria: Z życia branży

Dzięki tej nowej umowie EDPR zabezpieczyło już 83% z założonego na lata 2019 – 2022 celu, którym jest zdobycie 7 GW mocy z elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych na całym świecie.

EDPR podpisało kontrakt PPA na 100 GW z farmy fotowoltaicznej w Stanach Zjednoczonych

EDP Renováveis (Euronext: EDPR), światowy lider w sektorze energii odnawialnej i jeden z największych producentów energii wiatrowej, za pośrednictwem swojej spółki zależnej  EDP Renewables North America LLC, zawarło 15-letnią umowę typu PPA z Redwood Coast Energy Authority („RCEA”) na sprzedaż energii z farmy fotowoltaicznej Sandrini Sol 1 II.

Projekt ten znajduje się na terenie stanu Kalifornia i rozpocznie produkcję w 2022 r, przynosząc wymierne korzyści gospodarcze Kalifornijczykom, takie jak wzrost zatrudnienia w związku z budową instalacji, przychody dla lokalnych władz i właścicieli gruntów oraz zyski dla lokalnych firm. Farma Sandrini Sol 1 będzie produkować czystą energię wystarczającą do zasilenia ponad 46 000 gospodarstw domowych w Kalifornii rocznie i pozwoli zaoszczędzić około 670 milionów litrów wody w skali roku.

Razem z tą umową EDPR zabezpieczyło już w Stanach Zjednoczonych projekty o łącznej mocy 2GW, których realizacja przewidziana jest do 2022 r. Aktywa, które eksploatuje spółka aktualnie oraz 1,3 GW zakontraktowanych projektów sprawiają, że jej zdyweryfikowane technologicznie portfolio osiągnie do 2022 roku łączną moc zainstalowaną 1,6 GW.

Zawierając ten nowy kontrakt EDPR zabezpieczyło już 83% z planowanej docelowej globalnej mocy, która zgodnie z przyjętym przez firmę dokumentem „Startegy Update”, opublikowanym w dniu 12 marca 2019 roku, wynosi 7 GW na lata 2019 –2022. EDPR będzie nadal analizować i rozwijać projekty, które spełniają przyjęte przez spółkę kryteria ryzyka i rentowności.

Sukces EDPR w zawieraniu nowych umów PPA wzmacnia profil niskiego ryzyka spółki i strategię wzrostu w oparciu o rozwój konkurencyjnych i innowacyjnych projektów o długoterminowym zasięgu.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych
i czwartym największym producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego.

W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 14 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR aktywnie działa w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju i integracji, co odzwierciedla włączenie spółki do indeksu Bloomberg Gender Equality oraz przyznanie jej certyfikatu Top Employer 2019 w Europie (Hiszpania, Włochy, Francja, Rumunia, Portugalia i Wielka Brytania). Oba te wyrożnienia są wyrazem uznania dla praktyk nakierowanych na interesy pracowników.

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.edpr.com

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ