Partner serwisu
01 lipca 2020

Nowa jednostka kogeneracyjna Wodociągi Słupsk

Kategoria: Aktualności

18 czerwca 2020r. firma „Ferox Energy Systems” przekazała do eksploatacji dla „Wodociągi Słupsk” nowy układ kogeneracyjny oparty na najmniejszym silniku w rodzinie INNIO Jenbacher - JMS 208. Jednostka ta generuje moc elektryczną 250kWe oraz moc cieplną rzędu 300kW. Silnik został wyposażony w dwie ścieżki gazowe i może być zasilany gazem ziemnym lub biogazem powstałym w wyniku fermentacji mezofilowej osadów ściekowych.

Nowa jednostka kogeneracyjna Wodociągi Słupsk

Układ jest w pełni zautomatyzowany, przystosowany do pracy równoległej z siecią jak również pracy wyspowej co oznacza że w przypadku braku napięcia z sieci zewnętrznej (awaria sieci) silnik podejmuję pracę i zasila najważniejsze urządzenia na Oczyszczalni. Sterowanie układem jest możliwe dzięki panelom operatorskim zlokalizowanych w dwóch oddzielnych pomieszczeniach, monitorowanie pracy układu jest zwizualizowane w dyspozytorni Oczyszczalni Ścieków jak również zdalnie poprzez oprogramowanie producenta.

Agregat wraz z całą instalacją został zabudowany w istniejącym pomieszczeniu na terenie Oczyszczalni Ścieków w Słupsku. Na potrzeby instalacji została wykonana specjalna klatka stalowa a dla silnika szczelna wanna ociekowa zabezpieczająca olej oraz płyny eksploatacyjna przed emisją do środowiska. Silnik spełnia wymagania emisji spalin NOx.

Wymiana wyprodukowanego ciepła przez silnik odbywa się poprzez wymiennik ciepła spalin. Wymiennik jest termicznie zaizolowany wełną mineralna oraz obudowany płaszczem z blachy aluminiowej.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ