Partner serwisu
07 września 2020

Hitachi ABB Power Grids wygrywa kontrakt na budowę stacji elek- troenergetycznych dla trzech nowych farm wiatrowych w Polsce

Kategoria: Aktualności

Hitachi ABB Power Grids została wybrana przez EDF Renewables do budowy czterech stacji elektroenergetycznych do przyłączenia trzech nowych farm wiatrowych w pobliżu Ustki, Parnowa i Górzycy, napędzając kolejne inwestycje w polskim sektorze „zielonej” energii.

Hitachi ABB Power Grids wygrywa kontrakt na budowę stacji elek- troenergetycznych dla trzech nowych farm wiatrowych w Polsce

Hitachi ABB Power Grids otrzymała zamówienia od francuskiego koncernu EDF Renewables, globalnego lidera w sektorze energii odnawialnej, na dostawę trzech stacji elektroenergetycznych (110/20 kV) dla trzech nowych elektrowni wiatrowych na północy i zachodzie Polski: w okolicach Ustki (o mocy 28,6MW), Parnowa (o mocy 15,4 MW) i Górzycy (24 MW). Oprócz stacji, które stanowić będą kluczowe elementy farm, Hitachi ABB Power Grids stworzy także rozdzielnię sieciową 110kV w Parnowie, z której korzystać będzie docelowy dystrybutor energii.

– Co ważne, udało nam się zoptymalizować pierwotny projekt, aby obniżyć koszty jego realizacji, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności – wyjaśnia Hubert Krukowski, dyrektor marketingu i sprzedaży oraz wiceprezes zarządu Hitachi ABB Power Grids w Polsce.

– To już kolejne projekty, jakie będziemy realizować w Polsce dla grupy EDF – nasze systemy i aparatura od kilku lat sprawdzają się w stacji przy innej farmie wiatrowej, wybudowanej przez ten koncern. Klient ma więc pewność, że wybrał doświadczonego wykonawcę, który rozumie jego potrzeby – dodaje.

Główne punkty odbioru 110/20kV stanowią „mózg” farm wiatrowych – to one odpowiadają za odbiór wygenerowanej energii, jej przekształcenie do poziomu sieciowego i wprowadzenie do sieci elektroenergetycznej. Wszystkie stacje zostaną wyposażone m.in. w aparaturę wysokiego napięcia, wyłączniki, przekładniki i ograniczniki oraz zabezpieczenia produkcji Hitachi ABB Power Grids.

Hitachi ABB Power Grids to lider w rozwiązaniach dla stacji elektroenergetycznych, posiadający bogate porfolio projektów w zakresie budowy stacji elektroenergetycznych dla farm wiatrowych. W ciągu ostatnich lat biznes zrealizował szereg inwestycji w polskim sektorze energetyki wiatrowej. W czerwcu 2020 roku

Hitachi ABB Power Grids została Członkiem Wspierającym Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, przyczyniając się do intensyfikacji krajowej dyskusji na temat rozwoju sektora offshore wind.

Trzy nowe inwestycje koncernu EDF mają zostać oddane do użytku w 2021 roku.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ