Partner serwisu
11 września 2020

Signify osiągnęła neutralność węglową i planuje podwojenie swojego pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo

Kategoria: Aktualności

Firma Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, z dumą informuje, że osiągnęła neutralność węglową w całej swojej globalnej działalności i że używa wyłącznie energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych[1]. Realizując swoje pozostałe zobowiązania na 2020 rok, firma zaczyna nowy pięcioletni program, w ramach którego skupi się na podwojeniu swojego pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo.

Signify osiągnęła neutralność węglową i planuje podwojenie swojego pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo

Signify osiągnęła neutralność węglową we wrześniu 2020 r.

Od 2010 r. firma Signify ograniczyła emisje operacyjne o ponad 70%, przechodząc na bardziej energooszczędne technologie w swoich fabrykach, na bardziej ekologiczne środki transportu, zoptymalizowane planowanie logistyczne oraz rzadsze i bardziej zrównoważone formy podróży służbowych. Firma wykorzystuje też energię elektryczną pochodzącą w całości ze źródeł odnawialnych dzięki dwóm umowom o zakup energii: w Teksasie i w Polsce. Ograniczenie emisji osiągnięto poprzez program kompensacyjny z projektami mającymi na celu zwiększenie dobrostanu lokalnych społeczności.

– Chcielibyśmy pogratulować Signify fantastycznego osiągnięcia, jakim jest neutralność węglowa w skali całej działalności firmy w 2020 roku. Współpracujemy z Signify od ponad 10 lat, aby przyspieszyć wprowadzenie energooszczędnego oświetlenia LED na całym świecie, a także w ramach wsparcia Signify dla inicjatyw RE100 i EV100 – powiedziała Helen Clarkson, prezes The Climate Group. – Rok 2020 to Dekada Klimatu, a żeby osiągnąć cele porozumienia paryskiego, musimy zmniejszyć globalne emisje o połowę do 2030 roku, więc zależy nam, żeby więcej firm poszło w ślady Signify i wyznaczyły własne cele zerowej emisji netto.

– Jestem niezwykle dumny ze wszystkich pracowników Signify i dziękuje im za wspieranie naszego celu neutralności węglowej. Jest to naprawdę istotne osiągnięcie i zachęcamy innych, aby do nas dołączyli – powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify. – Jednak świat nadal stoi w obliczu zmian demograficznych, urbanizacji, zmian klimatu i niedoboru zasobów. Nie możemy zatem spocząć na laurach, lecz musimy zacząć działać jeszcze ambitniej i przyspieszyć prace nad rozwiązaniem tych problemów. Zrównoważony rozwój oraz zapewnianie doskonałych miejsc pracy to filary strategii naszej firmy. W związku z tym oprócz osiągnięcia neutralności węglowej, planujemy podwoić nasz pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo do 2025 roku.

Jaśniejsze Życie, Lepszy Świat 2025: nasz nowy program zrównoważonego rozwoju wykraczający poza neutralność węglową

Signify zaczyna realizować nowy program zrównoważonego rozwoju i obiera kurs na podwojenie swojego pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ będą strategicznym kompasem firmy podczas prac nad osiągnięciem następujących czterech celów.

Podwójne tempo wprowadzania postanowień porozumienia paryskiego

W ramach działań na rzecz klimatu (SDG13) firma wykroczy poza neutralność węglową i ograniczy emisje węglowe w całym łańcuchu wartości. Już w 2025 r. osiągnie cele wyznaczone w porozumieniu paryskim na 2031 r., aby ograniczyć wzrost temperatur do 1,5°C w porównaniu z okresem przedindustrialnym. Dokona tego poprzez zwiększenie efektywności energetycznej produktów, co zmniejszy emisje klientów, oraz przez dążenie do ograniczenia emisji węglowych swoich dostawców.

Spółka zachęca też świat do szybszego wprowadzenia przystępnej cenowo i czystej energii (SDG7). Wysoce efektywne oświetlenie LED firmy Signify oszczędza średnio 50% elektryczności zużywanej przez tradycyjne oświetlenie. Dodatkowe oszczędności rzędu 30% zapewniają systemy łączności i sterowania oświetleniem. Co więcej, Signify wierzy, że energia słoneczna będzie kolejnym sposobem na skuteczne ograniczenie emisji węglowych.

Podwojenie do 32% naszych przychodów z obiegu zamkniętego

Działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym stają się coraz ważniejsze. Zużycie zasobów przekracza dziś 1,6-krotnie możliwości naszej planety, a niedobór zasobów oraz odpady osiągają niepokojące poziomy. Spółka kładzie nacisk na odpowiedzialną konsumpcję i produkcję (SDG12) dzięki produktom, które mogą być ponownie drukowane, fabrycznie odnawiane, ponownie wykorzystywane lub poddawane recyklingowi. Pomoże to osiągnąć cel podwojenia przychodów z produktów, systemów i usług w obiegu zamkniętym do 32% w 2025 r. Obejmuje to przychody z opraw oświetleniowych drukowanych w 3D, które rozwinęto w Signify na dużą skalę jako pierwszy producent oświetlenia, oraz z lamp ulicznych z komponentami wielokrotnego użytku oraz częściami nadającymi się do recyklingu, które wprowadziliśmy do sprzedaży w tym roku.

W ramach naszych działań na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, spółka zobowiązała się również do wprowadzenia ekologicznych opakowań i usunięcia tworzyw sztucznych ze wszystkich opakowań produktów konsumenckich do końca 2021 r. oraz do niewywożenia odpadów na wysypiska.

Podwojenie do 32% przychodów dla „jaśniejszego życia” poprzez innowacje przynoszące korzyści społeczeństwu

Koncern kładzie nacisk na wspieranie zdrowia i dobrostanu (SDG3) oraz zrównoważony rozwój miast i społeczności (SDG11). Podwoi do 32% nasze przychody dla „jaśniejszego życia”, które przynoszą korzyści społeczeństwu. Obejmuje to wpływy z innowacyjnych produktów oświetleniowych, które zwiększają dostępność żywności, bezpieczeństwo lub zdrowie i dobrostan.

Podwojenie zobowiązań w zakresie różnorodności i integracji oraz podwojenie do 34% odsetka kobiet na stanowiskach kierowniczych

Firma kładzie duży nacisk na godną pracę i rozwój gospodarczy (SDG8) oraz tworzenie doskonałych miejsc pracy. Zamierzamy skupić się na zwiększaniu różnorodności i integracji oraz podwoić do 34% odsetek kobiet na stanowiskach kierowniczych w naszej firmie. Będziemy też przykładać jeszcze większą wagę do bezpieczeństwa pracowników, zrównoważonego rozwoju dostawców oraz inicjatyw na rzecz „jaśniejszego życia”, które są realizowane przez Fundację Signify.

 

[1]Cooper Lighting i Klite nie zostały jeszcze uwzględnione w raportach Signify EHS. Te dwie firmy są obecnie integrowane i pojawią się w sprawozdaniu rocznym Signify począwszy od 2021 r. Firma zamierza uwzględnić je w swoich zobowiązaniach w 2022 r.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ