Partner serwisu
15 września 2020

Prezes URE o przyszłości kogeneracji na XXIV Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach

Kategoria: Aktualności

Nowy Zielony Ład i wyzwania stojące przez sektorem ciepłowniczym związane z realizacją europejskiej polityki energetyczno-klimatycznej zdominowały tematykę paneli inauguracyjnych podczas Forum Ciepłowników Polskich, które po raz dwudziesty czwarty odbywa się w Międzyzdrojach.

Prezes URE o przyszłości kogeneracji na XXIV Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach

W dyskusji dotyczącej regulacji Green Deal w ciepłownictwie wziął udział między innymi profesor Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego. Zwrócił uwagę, że wyzwania stojące przed polskim sektorem ciepłowniczym powinny być postrzegane jako szansa, którą należy wykorzystać. – Ciepłownictwo nie jest problemem, a może być częścią rozwiązania w procesie transformacji – podkreślał europarlamentarzysta.

Uczestnicy dyskusji na temat polityki regulacyjnej w polskim ciepłownictwie skupili się natomiast na kluczowych zagadnieniach dotyczących mechanizmów regulacyjnych dla sektora w kontekście możliwości realizacji polityki Nowego Zielonego Ładu w sektorze.

- Kogeneracja jest przyszłością. Jest efektywna i daje możliwość poszukiwania mniej emisyjnych paliw. Model regulacyjny dla kogeneracji promuje ten rodzaj wytwarzania chociażby poprzez różne systemy wsparcia -  wskazywał regulator. - Kogeneracja jest przyszłością, ale trzeba też na nią spojrzeć znacznie szerzej: jako stabilne źródło stanowi szansę i idealne uzupełnienie dla elektroenergetyki rozproszonej. Wyzwaniem jest poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji – dodał Rafał Gawin.

Forum Ciepłowników Polskich to jedno z najważniejszych, corocznych spotkań branżowych, na którym poruszane są najistotniejsze kwestie sektora ciepłowniczego w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ