Partner serwisu
21 września 2020

Wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński o dobrych praktykach w zakresie działań miejskich

Kategoria: Z życia branży

„15-minutowe miasto pandemii” to temat webinarium organizowanego przez Ministerstwo Klimatu oraz Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy, z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W wydarzeniu, które odbyło się 18 września 2020 r. wziął udział wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński o dobrych praktykach w zakresie działań miejskich

– Miasta odgrywają współcześnie coraz większą rolę. Mieszkańcy miast stanowią ponad połowę ludzkości, a eksperci wskazują na trend wzrostowy tego zjawiska. Dlatego trzeba dbać o jakość życia w miastach. Jest to jedno z kluczowych wyzwań jakie stoi przed nami w najbliższych latach – powiedział podsekretarz stanu Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister podczas otwarcia webinarium podkreślił, że zieleń miejska nabiera nowego znaczenia. Nie jest już tylko kwestią rozpatrywaną na poziomie estetyki miasta, ale jest to realne i skuteczne narzędzie do budowania odporności miasta na zmiany klimatu, a także wpływa na jakość powietrza.

– Jakość powietrza którym oddychamy jest niezwykle istotne dla Ministerstwa Klimatu. Dlatego jednym z filarów projektu Polityki Energetycznej Polski do roku 2040 jest dobra jakość powietrza.  Zmiany i narzędzia, które ukazane są w projekcie PEP 2040 doprowadzą do gruntownej poprawy jakości powietrza, redukcji emisji zanieczyszczeń, a przez to poprawy jakości życia społeczeństwa – dodał Adam Guibourgé-Czetwertyński

Wiceminister stwierdził także, że coroczne kampanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, których celem jest zachęcenie władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wprowadzania i promowania zrównoważonych środków transportu jest kluczowe dla zmiany nawyków mieszkańców i osiągnięcia najlepszych efektów polityk publicznych.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ