Partner serwisu
01 października 2020

90 proc. klientów Tauron Ciepło rozpoczęło sezon grzewczy

Kategoria: Aktualności

Już około 90% wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – odbiorców TAURON Ciepło zdecydowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego dla swoich mieszkańców. Oznacza to, że 700 tysięcy mieszkańców regionu (aglomeracji śląsko-dąbrowskiej) może już korzystać z ciepła sieciowego.

90 proc. klientów Tauron Ciepło rozpoczęło sezon grzewczy

Spadek temperatury powietrza w ostatnich dniach spowodował napływ wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw ciepła.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu grzewczego, kolejne wnioski ze strony spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków realizujemy na bieżąco, bez zakłóceń – mówi Piotr Zalejski, dyrektor Departamentu Przesyłu TAURON Ciepło.

W TAURON Ciepło zgłoszenie rozpoczęcia sezonu grzewczego możliwe jest on-line, za pośrednictwem elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK Ciepło) lub poprzez wysłanie wniosku drogą mailową. W obu przypadkach konieczne jest podanie adresu dostawy ciepła. Warto przypomnieć, że dostawy są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.

– Z naszego punktu widzenia, sezon grzewczy trwa tak długo, jak długo życzą sobie tego klienci, czyli odbiorcy ciepła sieciowego. W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa, która uruchamia lub wyłącza ogrzewanie przy ustalonej temperaturze zewnętrznej. Najczęściej stosowany próg temperatury ustalany na wniosek klienta to około 12-14 stopni Celsjusza – dodaje Piotr Zalejski.

Wraz z rozpoczęciem ogrzewania mieszkań warto pamiętać o zasadach racjonalnego korzystania z ciepła sieciowego.

Siedem zasad efektywnego wykorzystania energii cieplnej:

  • Pamiętajmy o przeglądzie instalacji wewnętrznych przed sezonem grzewczym i odpowietrzeniu grzejników w momencie rozpoczęcia ogrzewania.
  • Dostosujmy temperaturę do indywidualnych potrzeb poprzez regulację termostatem.
  • Zadbajmy o prawidłowe wietrzenie pomieszczeń – krótko i intensywnie. W trakcie wietrzenia ustawiamy termostat w pozycji „0”, a po zamknięciu okien ponowne ustawiamy preferowany poziom grzania.
  • Starajmy się nie blokować meblami przepływu ciepła z grzejników.
  • Nie zasłaniajmy grzejników zasłonami i firanami.
  • Nie wieszajmy prania bezpośrednio na grzejniku (korzystajmy np. z suszarki).
  • Nie dopuszczajmy do wyziębienia mieszkania, grzejniki powinny być zawsze odkręcone.

To drugi sezon grzewczy przypadający na czas pandemii koronawirusa. Sezon grzewczy 2019/2020 w TAURON Ciepło rozpoczął się w podobnym terminie – również z końcem września, a zakończył w czerwcu br.

TAURON Ciepło jest największym dystrybutorem ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej i jednym z największych takich podmiotów w kraju. W ubiegłym, najdłuższym od lat sezonie grzewczym, firma dostarczyła 10 milionów GJ ciepła do prawie 800 tysięcy mieszkańców. 

Pomimo pandemii koronawirusa, TAURON Ciepło – przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i obostrzeń związanych z pandemią – realizuje kolejne inwestycje przyłączeniowe. Nowe przyłączenia osiągną w tym roku około 32 MW mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu np. 10 tysięcy mieszkań.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ