Partner serwisu
12 października 2020

Rozmowy ministra Michała Kurtyki z minister Barbarą Pompili

Kategoria: Z życia branży

Kwestie dotyczące klimatu i transformacji energetycznej były głównym tematem spotkania ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki z minister transformacji ekologicznej Republiki Francuskiej Barbarą Pompili. Wydarzenie odbyło się 9 października 2020 r.

Rozmowy ministra Michała Kurtyki z minister Barbarą Pompili

Tematami rozmów ministrów były m.in. polsko-francuska współpraca w obszarze polityki energetyczno-klimatycznej, potencjalna współpraca w zakresie  gospodarki wodorowej, czystego transportu (m.in. technologie wodorowe i elektromobilność), efektywności energetycznej oraz polityki miejskiej. Rozmawiano też o polskim podejściu do transformacji energetycznej.

– Dostrzegamy potencjał w rozwoju relacji z Francją w kwestiach ujętych w Programie współpracy w ramach Polsko-Francuskiego Partnerstwa Strategicznego, które podpisali na początku roku ministrowie spraw zagranicznych naszych krajów. Szczególny potencjał do wymiany doświadczeń widzimy w tematach związanych z ciepłownictwem, czystym transportem, efektywnością energetyczną czy polityka miejską – powiedział minister Kurtyka.

Podczas spotkania minister Michał Kurtyka zaproponował organizację posiedzenia polsko-francuskiej grupy roboczej ds. energii, które miałoby się odbyć jeszcze w tym roku.

Barbara Pompili w lipcu zastąpiła Élisabeth Borne, pełniąca do tej pory stanowisko ministra transformacji ekologicznej Republiki Francuskiej.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ