Partner serwisu
22 października 2020

WEBINARIUM BMP: Co zrobić jak nie płaci ci kontrahent?

Kategoria: Z życia branży

Co zrobić gdy nie płaci ci kontrahent? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w kolejnym WEBINARIUM BMP organizowanym wspólnie z kancelarją JDP.

WEBINARIUM BMP: Co zrobić jak nie płaci ci kontrahent?

LINK DO REJSTRACJI DOSTĘPNY TUTAJ

Tematyka:

  • Od czego zacząć proces odzyskiwania należności? Wezwanie do zapłaty, wpis do krajowego rejestru dłużników, wstrzymanie współpracy itp.
  • Zabezpieczenie roszczenia, czyli jak uzyskać przewagę i wywrzeć presję na kontrahencie przed rozpoczęciem postępowania sądowego
  • Droga sądowa dochodzenia należności
  • Wpływ zmian wprowadzonych ustawą z dnia 19.7.2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych na dochodzenie zapłaty od niepłacącego kontrahenta (dot. postępowania nakazowego, zabezpieczenia roszczeń)
  • Jak odzyskać należności od zagranicznego podmiotu (zarys tematu)


Skierowane do działów prawnych, osób odpowiedzialnych za zarządzanie wierzytelnościami w danej organizacji oraz do zarządów.

JDP Drapała & Partners doradza w skomplikowanych transakcjach handlowych, jak i w bieżącej działalności średnich i dużych przedsiębiorstw jak również w transakcjach M&A i Joint-Venture. Istotną część naszej działalności stanowi reprezentacja w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. 

 

Nasi klienci cenią również nasze doradztwo podatkowe, w zakresie prawa pracy jak ochrony danych osobowych. Jesteśmy zorientowani pro-biznesowo i staramy się szukać praktycznych rozwiązań dla naszych klientów. W dobie kryzysu dostosowaliśmy politykę ustalania wynagrodzeń, do ciężkiej sytuacji naszych klientów. 

 

Adrian Andrychowski

Adwokat w Zespole Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego w kancelarii JDP. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych, w szczególności postępowań wynikłych na tle sporów korporacyjnych, transakcji M&A oraz związanych z transgranicznym obrotem gospodarczym. Brał udział w postępowaniach dotyczących odpowiedzialności za naruszenie oświadczeń i zapewnień przy sprzedaży przedsiębiorstw, skomplikowanych sporach korporacyjnych dotyczących ważności uchwał o wyborze zarządu oraz reprezentował zagranicznych inwestorów w sporach powstałych na skutek naruszenia umowy wspólników. Specjalizuje się także w sporach związanych z odzyskiwaniem mienia i egzekucją trudnych wierzytelności – tzw. sprawy „asset tracing & recovery”. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo transakcyjne dla zagranicznych podmiotów dokonujących inwestycji w Polsce.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ