Partner serwisu
03 lutego 2021

Polsko-francuskie rozmowy dotyczące możliwości współpracy w energetyce jądrowej

Kategoria: Z życia branży

2 lutego 2021 r. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski oraz wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński rozmawiali z odwiedzającym Warszawę ministrem Franckiem Riesterem odpowiedzialnym za handel zagraniczny Francji, który sprawuje funkcję przy ministrze ds. Europy i spraw zagranicznych.

Polsko-francuskie rozmowy dotyczące możliwości współpracy w energetyce jądrowej

Strony omówiły bieżącą sytuację oraz planowane działania w zakresie realizacji francuskiego i polskiego programu energetyki jądrowej, a także możliwości współpracy Polski i Francji w tym obszarze.

W trakcie spotkania Philippe Crouzet, nowo mianowany Wysoki Przedstawiciel do spraw  współpracy z Polską w dziedzinie cywilnej energetyki jądrowej, przedstawił szczegóły swojej misji.

Towarzyszący delegacji francuskiej Prezes zarządu EDF Jean-Bernard Lévy zaprezentował oferowaną przez jego firmę technologię reaktora EPR i doświadczenia z realizowanych projektów.

Strony omówiły także kwestię współpracy na forum Unii Europejskiej w zakresie roli i znaczenia energetyki jądrowej w unijnej polityce klimatyczno-energetycznej. W szczególności zgodzono się że, konieczne jest zapewnienie uwzględnienia energetyki jądrowej w zrównoważonej taksonomii.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ