Partner serwisu
04 marca 2021

Rozmowa wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Ambasadorem Danii

Kategoria: Z życia branży

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński odbył rozmowę z Ambasadorem Danii w Polsce, Ole Toftem. Rozmowa dotyczyła polsko-duńskiej współpracy w obszarze energii.

Rozmowa wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego z Ambasadorem Danii

Podczas spotkania poruszono kwestie związane z polsko-duńską współpracą w obszarze energii, w tym w ramach projektu Baltic Pipe i offshore.

– Dania jest dla Polski jednym z kluczowych  partnerów we współpracy energetycznej, zarówno w wymiarze bilateralnym, jak i regionalnym. Doceniamy zaangażowanie Danii w budowę nowoczesnej, niskoemisyjnej gospodarki. Współpraca Polski z Danią w zakresie polityki energetycznej koncentruje się na aspektach istotnych z punktu widzenia polskiej transformacji energetycznej w kierunku neutralności klimatycznej. – powiedział wiceminister Guibourgé-Czetwertyński.

Wiceminister Guibourgé-Czetwertyński przedyskutował z Ambasadorem Danii możliwości dalszego pogłębienia współpracy bilateralnej w zakresie polityki energetycznej, przypominając o zawartym w 2018 r. na marginesie konferencji COP24 w Katowicach między ministrami ds. energii obu państw Memorandum o Porozumieniu ws. dialogu w obszarze energii i niskoemisyjnej transformacji.

– Polska docenia dobrą współpracę z Danią w ramach strategicznego projektu Baltic Pipe. Pomimo przeszkód wynikających z pandemii COVID-19, gazociąg jest na dobrej drodze do terminowej realizacji. Jest to kluczowy dla polskiej infrastruktury projekt, który zwiększy nasze bezpieczeństwo energetyczne. Jest to szczególnie ważne, aby transformacja energetyczna w Polsce przebiegła w jak najbardziej zrównoważony i społecznie akceptowalny sposób – mówił Adam Guibourgé-Czetwertyński. – Baltic Pipe ​​jest jednym z filarów transformacji energetycznej dla całej Europy Środkowo-Wschodniej – dodał.

źródło: www.gov.pl/web/klimat
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ