Partner serwisu
08 czerwca 2021

Powołanie Pełnomocnika do spraw międzynarodowej współpracy klimatycznej i energetycznej

Kategoria: Z życia branży

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka 7 czerwca 2021 r. powołał Sebastiana Barkowskiego na stanowisko Pełnomocnika do spraw międzynarodowej współpracy klimatycznej i energetycznej.

Powołanie Pełnomocnika do spraw międzynarodowej współpracy klimatycznej i energetycznej

Do zadań pełnomocnika należeć będzie m.in. współpraca z instytucjami i organami Unii Europejskiej w ramach sieci Ambasadorów Klimatycznych funkcjonujących w krajach UE. Będzie on  uczestniczył w spotkaniach, konferencjach i innych wydarzeniach o charakterze międzynarodowym prezentując stanowisko naszego kraju w zakresie transformacji energetyczno-klimatycznej.

Ustanowienie pełnomocnika pozwoli także na rozwijanie kontaktów bilateralnych w zakresie międzynarodowej agendy klimatyczno-energetycznej oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku transformacji energetycznej Polski poprzez promocję rodzimych rozwiązań i technologii, a także osiągnięć w dziedzinie walki ze zmianami klimatu.

***

Sebastian Barkowski ukończył studia magisterskie z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych o specjalizacji europejskiej, a także studia podyplomowe z zakresu prawa Unii Europejskiej. Jest urzędnikiem służby cywilnej oraz członkiem służby  zagranicznej z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2015-2019 pełnił funkcję Zastępcy Stałego Przedstawiciela RP przy UE w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej prowadząc negocjacje w zakresie polityki klimatycznej i energetycznej. Jest autorem kilkunastu publikacji z dziedziny stosunków zagranicznych i europejskich. Zna język angielski, niemiecki i francuski.  

źródło: www.gov.pl/web/klimat
fot. 123rf.com
ErgoSum
2021-06-09
To dobrze że jest następny urzędnik do ratowania klimatu, czym więcej tym lepiej bo i CO2 będzie więcej. Jeśli ma zabierać stanowisko w sprawie energii, to najpierw trzeba sprawdzić czy odróżnia kilowatowatogodzinę od kilwatera.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ