Partner serwisu
24 września 2021

EDPR zabezpiecza 15-letnią umowę typu PPA na projekt farmy wiatrowej o mocy 297 MW w Kanadzie

Kategoria: Z życia branży

Spółka zawarła umowę z TransCanada Energy na sprzedaż zielonej energii z farmy wiatrowej Sharp Hills, co pozwoli uniknąć emisji ok. 700 tysięcy ton CO₂ rocznie. Dzięki tej umowie EDPR ma obecnie zabezpieczone 0,4 GW mocy zainstalowanej w Kanadzie.

EDPR zabezpiecza 15-letnią umowę typu PPA na projekt farmy wiatrowej o mocy 297 MW w Kanadzie

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty co do wielkości producent energii odnawialnej na świecie, zabezpieczył, za pośrednictwem swojej w pełni zależnej spółki EDP Renewables Canada Ltd. (EDPR Canada), 15-letnią umowę typu PPA z TransCanada Energy Ltd. na sprzedaż zielonej energii generowanej przez zlokalizowaną w kanadyjskiej prowincji Alberta farmę wiatrową Sharp Hills o mocy zainstalowanej 297 MW. Umowa ta umożliwia zaprojektowanie, a następnie budowę i oddanie do użytku farmy wiatrowej oraz podlega zwyczajowym warunkom zawieszającym dla tego typu kontraktów.

Farma wiatrowa ma zostać oddana do eksploatacji w 2023 r. Projekt przyniesie korzyści gospodarcze lokalnym społecznościom oraz prowincji Alberta w postaci płatności na rzecz lokalnych właścicieli gruntów oraz przychodów z podatku dochodowego należnego Zarządowi Obszaru Specjalnego (Special Area Board). Projekt Sharp Hills przyniesie również zwiększone zamówienia dla firm prowadzących działalność w sąsiedztwie farmy wiatrowej. W fazie budowy obiektu zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób, zaś w okresie eksploatacji powstanie ok. 15-20 lokalnych miejsc pracy przy obsłudze farmy wiatrowej.  Ilość energii elektrycznej wytwarzanej przez projekt Sharp Hills wystarczy do pokrycia potrzeb 164 000 przeciętnych gospodarstw domowych w Albercie i pozwoli zmniejszyć zużycie wody o ok. 2 miliardy litrów rocznie, a także uniknąć emisji ok. 700 tysięcy ton CO₂ rocznie.

EDPR weszła na kanadyjski rynek w 2010 r. poprzez nabycie portfela farm wiatrowych. Projekt Sharp Hills to trzecia należąca do EDPR farma wiatrowa w Kanadzie, po South Branch Wind Farm o mocy zainstalowanej 30 MW i Nation Rise Wind Farm o mocy zainstalowanej 100 MW. Oba obiekty są w fazie eksploatacji i znajdują się w prowincji Ontario.

Dzięki nowej umowie EDPR ma obecnie zabezpieczone w Kanadzie 0,4 MW mocy zainstalowanej w obiektach, które zostaną oddane do użytku poczawszy od 2021 r.

Skuteczne zabezpieczanie przez EDPR nowych PPA wpisuje się w przyjęty przez spółkę profil niskiego ryzyka i w strategię rozwoju opartą na realizacji konkurencyjnych projektów o długoterminowej widoczności.

Spółka docenia solidne podstawy i dynamiczny rozwój rynku energii wiatrowej w Kanadzie. Za sprawą nowej umowy PPA EDPR zwiększy swój wkład w transformację kanadyjskiej gospodarki w kierunku neutralności węglowej.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym co do wielkości producentem energii ze źródeł odnawialnych na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 17 rynkach międzynarodowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Węgry, Chile, Wietnam, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjął na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatów Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii) oraz Top Workplace 2020 w USA; każde z tych wyróżnień to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

Energias de Portugal, S.A. („EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 13 lat.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ