Partner serwisu
08 października 2021

Grupa FIGENE i LPP podpisały jeden z największych kontrakto w PPA na polskim rynku energii odnawialnej

Kategoria: Aktualności

Grupa FIGENE ogłosiła podpisanie jednego z największych kontraktów długoterminowych w zakresie sprzedaży zielonej energii na polskim rynku energii odnawialnej.

Grupa FIGENE i LPP podpisały jeden z największych kontrakto w PPA na polskim rynku energii odnawialnej

Zgodnie z umową zakupu energii („PPA”) zawartą pomiędzy FIGENE ENERGIA Sp. z o.o. i LPP S.A. („LPP”), największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą produkującą odzież i zarządzająca pięcioma rozpoznawalnymi markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, Grupa FIGENE będzie dostarczać zieloną energię elektryczną wytwarzaną przez dwie nowe farmy wiatrowe, które zostaną uruchomione w 2022 roku. Podpisanie umowy pozwoli Grupie FIGENE na pozyskiwanie finansowania w formacie project finance dla dedykowanych współpracy z LPP projektów będących w portfelu inwestycyjnym Grupy FIGENE.

Umowa PPA, zapewniająca spółce LPP dostawę 358 000 MWh energii wiatrowej w ciągu najbliższych dziesięciu lat, jest jedną z największych w Polsce. Dostarczana energia będzie w całości pochodziła z produkcji dwóch farm wiatrowych zlokalizowanych w Wielkopolsce, które są częścią portfela zarządzanego przez spółki z Grupy FIGENE. Wolumen zakontraktowanej energii elektrycznej zostanie zwiększony w przypadku wydłużenia współpracy o kolejne 5 lat. Dostawa energii rozpocznie się 1 stycznia 2023 roku.

– Zaufanie, którym obdarzył nas tak duży i renomowany odbiorca, jakim jest LPP potwierdza, że FIGENE jest postrzegany jako wiarygodny partner, który będzie wspomagał polskie spółki w dążeniu do dbania o środowisko i wspierał je w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. – komentuje Janusz Petrykowski, Prezes Zarządu FIGENE CAPITAL S.A. - „Kontrakt z LPP stanowi dla nas bardzo ważny krok w realizacji obranej strategii i pozwoli nam na zwiększanie udziału Grupy w rynku energii odnawialnej w Polsce.

Umowy PPA, które stały się trendem nie tylko w Polsce, ale w większości krajów europejskich, są ważną częścią strategii Grupy FIGENE. W obliczu tak szybkiego wzrostu cen energii na rynku hurtowym i rozwoju energetyki odnawialnej, popyt na kontrakty PPA i innowacyjne usługi energetyczne będzie rósł bardzo szybko, a firmy o wysokim zużyciu energii coraz częściej będą dążyły do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko oraz optymalizacji kosztów zakupu energii poprzez zakup zielonej energii i zabezpieczenie stabilnych cen w długim okresie.

– Rynek umów PPA w Polsce jest nadal stosunkowo słabo rozwinięty, ale jego potencjał jest bardzo duży. Coraz więcej firm poszukuje zielonej energii, zaś kontrakty PPA pozwolą na zakontraktowanie zakupu zielonej energii w atrakcyjnej, ale przede wszystkich stabilnej cenie, co umożliwi jej odbiorcom osiągnięcie zakładanych celów w zakresie efektywności energetycznej – mówi Janusz Petrykowski. – Chcemy stać się jednym z wiodących dostawców energii w oparciu o dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów długoterminowe umowy PPA. Energia elektryczna generowana przez farmy wiatrowe oraz instalacje PV należące do Grupy FIGENE będzie bezpośrednio wykorzystywana do zaspakajania potrzeb energetycznych naszych kontrahentów i partnerów. Jako podmiot specjalizujący się w kompleksowej dostawie energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych, jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Naszą ambicją jest stać się wiodącym, niezależnym producentem energii odnawialnej oraz jednym z pionierów w dziedzinie umów zakupu energii w Polsce. – dodaje Janusz Petrykowski.


****

FIGENE CAPITAL S.A. jest energetyczną grupą kapitałową operującą w segmencie energii odnawialnej. Spółka jest notowana na rynku NewConnect. FIGENE CAPITAL poprzez budowę portfela inwestycyjnego realizuje proces konsolidacji podmiotów w segmencie energetyki wiatrowej, jak również PV, obejmujący wytwarzanie energii elektrycznej pozyskiwanej z farm wiatrowych i instalacji PV oraz jej sprzedaż i dystrybucję do odbiorców końcowych zainteresowanych zakupem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Celem nadrzędnym działalności Spółki jest zbudowanie znaczącego wolumenu produkcyjnego z jednoczesnym zabezpieczeniem sprzedaży energii elektrycznej w ramach wieloletnich kontraktów CPPA i możliwością wzajemnego bilansowania.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ