Partner serwisu
27 października 2021

Zielone technologie? To lubię!

Kategoria: Aktualności

Dr Tomasz Rożek to jeden z najbardziej znanych polskich popularyzatorów nauki. Jego internetowy blog Nauka. To Lubię oraz kanały w mediach społecznościowych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów nauki z całej Polski. NCBR zaprosił dr Rożka do współpracy i sprawdzenia, jak dzięki zielonym przedsięwzięciom NCBR, nowe technologie pomogą chronić środowisko. Zobaczcie efekty!

Zielone technologie? To lubię!

Transformacja w kierunku Europejskiego Zielonego Ładu oznacza zasadnicze zmiany. Wychodząc naprzeciw aktualnym i prognozowanym problemom w zakresie energetyki, ciepłownictwa czy ochrony zasobów naturalnych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zainicjowało 9 proekologicznych przedsięwzięć. 

W trybie zamówień przedkomercyjnych uruchomiliśmy dzięki środkom z Programu Inteligentny Rozwój czyli z Funduszy Europejskich inicjatywy dotyczące m.in. efektywnego energetycznie budownictwa, innowacyjnych biogazowni, oczyszczalni i ciepłowni czy wentylacji dla szkół i domów.  

NCBR już nie tylko inwestuje w rozwój nowych technologii, ale też angażuje się w działania, które mają zwrócić uwagę na istniejący problem, stworzyć pomysł, jak go rozwiązać, a także edukować, również tych najmłodszych Polaków.

To, że powinniśmy chronić naszą planetę nie ulega wątpliwości. Ale jak to zrobić?

Sprawdził dr Tomasz Rożek.

 

źródło: NCBR
fot. NCBR
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ