Partner serwisu
05 czerwca 2014

Adam Witek prezesem zarządu WPEC w Legnicy S.A.

Kategoria: Aktualności

4 czerwca 2014 r,  decyzją Rady Nadzorczej WPEC w Legnicy S.A. powołano nowy skład zarządu na kolejną kadencję. Funkcję prezesa zarządu WPEC w Legnicy S.A. powierzono Adamowi Witkowi, pełniącemu także funkcję Prezesa Zarządu „Energetyka” Sp. z o.o. w Lubinie.

Adam Witek prezesem zarządu WPEC w Legnicy S.A.

Na stanowisko Wiceprezesa Zarządu WPEC w Legnicy S.A. powołano Teresę Pawlik. Lubińska Spółka jest właścicielem 85 % akcji legnickiej firmy.

Decyzja Rady Nadzorczej WPEC w Legnicy S.A. jest kolejnym etapem planowanej w przyszłości integracji obu firm, której celem jest standaryzacja i usprawnienie procesów poprzez wprowadzenie spójnego modelu działania Spółek Grupy Kapitałowej „Energetyka” sp. z o.o. 

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A. jest jednym z największych  przedsiębiorstw ciepłowniczych na Dolnym Śląsku obsługujących tysiące odbiorców indywidualnych, biznesowych i instytucjonalnych. Działalność Spółki skoncentrowana jest wokół przesyłu, dystrybucji, produkcji i obrotu energią cieplną. Firma obecna jest w 7 dużych miastach: Legnicy, Lubinie, Głogowie, Chojnowie, Chocianowie, Ścinawie i Złotoryi.
Od 2009 roku WPEC w Legnicy S.A. działa w ramach Grupy Kapitałowej "Energetyka" sp. z o.o., bezpośrednio należącej do KGHM Polska Miedź S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ