Partner serwisu
17 maja 2022

Program „Mój elektryk”: ponad 100 wniosków klientów VW FS rozpatrzonych pozytywnie

Kategoria: Aktualności

Volkswagen Financial Services podsumował pierwsze pół roku uczestnictwa w programie „Mój elektryk”. Firma była 1 z 3 pierwszych podmiotów, z którymi Bank Ochrony Środowiska podpisał umowy współpracy. VW FS poinformował o pozytywnym rozpatrzeniu przez BOŚ 113 wniosków swoich klientów, którzy otrzymali dotacje na kwotę ponad 3 mln zł.

Program „Mój elektryk”: ponad 100 wniosków klientów VW FS rozpatrzonych pozytywnie

Zdecydowana większość wniosków w programie „Mój elektryk” pochodzących od klientów VW FS, bo aż 94 proc., została złożona przez firmy. Co drugi wniosek dotyczył samochodów w przedziale cenowym 220-280 tys. zł. Najpopularniejszymi modelami były: ŠKODA Enyaq (35 złożonych wniosków), Volkswagen ID.3 (34) oraz ID.4 (28). Wnioskujący najczęściej otrzymywali dopłatę do elektryka w wysokości 27 tys. zł (90 proc.). Najwięcej dotacji przyznano w woj. mazowieckim (18), na podium znalazły się województwa: wielkopolskie (14) i pomorskie (13).

Volkswagen Financial Services dołączył do ścieżki programu „Mój elektryk” 16 listopada ub.r. dzięki umowie o współpracy podpisanej z Bankiem Ochrony Środowiska. Jest jedną z wiodących firm, która przyjmuje wnioski o dopłaty.

Pierwsze pół roku obecności na rynku programu „Mój elektryk” pokazuje, że Polacy powoli, ale konsekwentnie przekonują się do aut zeroemisyjnych. Volkswagen Financial Services, która jako jedna z pierwszych firm podpisała umowę z Bankiem Ochrony Środowiska w ramach ścieżki leasingowej, wspiera swoich klientów na drodze do elektromobilności, czego efektem jest już ponad 100 pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dotacje. Nasi klienci doceniają minimum formalności, jakie jest po ich stronie, ponieważ zgodnie z zasadą „jednego okienka” to VW FS przyjmuje, weryfikuje i składa wniosek o dofinansowanie. Co ważne, przyznaną w programie „Mój elektryk” dotację w całości można zaliczyć jako wpłatę własną, co obniża koszt miesięcznej raty leasingowej. W zależności od modelu auta i paramentów leasingu może być ona niższa nawet o kilkaset złotych – podkreśla Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Co skłoniłoby do zakupu elektryka

Ciekawe informacje na temat aut elektrycznych przyniosła ostatnia odsłona badania konsumenckiego „Portfele Polaków pod lupą” na zlecenie Volkswagen Financial Services. Jedno z pytań dotyczyło tego, co skłoniłoby do zakupu e-pojazdu. Prawie 10 proc. wskazało na możliwość skorzystania z dofinansowania, ulg lub dopłat w tym zakresie – tu odpowiedź może stanowić program „Mój elektryk”. Co piąty (19 proc.) odpowiedział, że skłoni go większa dostępność sieci ładowania. Zdecydowanie najwięcej badanych (60 proc.) uznało, że najbardziej przekonają ich mniejsze koszty eksploatacji oraz niższa cena.

– Osoby, które zastanawiają się nad samochodem o napędzie elektrycznym, może zainteresować oferta finansowania z niskimi ratami z możliwością zwrotu auta na koniec umowy. Obniżenie kosztów miesięcznej raty jest możliwe, ponieważ klient nie spłaca całej wartości pojazdu, a jedynie część jego ceny odpowiadającą spodziewanej utracie wartości samochodu w okresie umowy – dodaje Magdalena Kaca z Volkswagen Financial Services.

 

Elektryczność to przyszłość

Grupa Volkswagen, do której należy Volkswagen Financial Services, planuje duże inwestycje w rozwój elektromobilności. Na ten cel w najbliższych 5 latach zamierza globalnie przeznaczyć 52 mld euro. Część z tych środków może trafić do Polski. W przypadku danych sprzedażowych dotyczących naszego kraju – koncern szacuje, że za 3 lata samochody na prąd będą stanowić 10-15 proc. sprzedaży wszystkich aut Grupy VW. Z kolei w 2030 roku udział elektryków może wzrosnąć do 25-30 proc. Koncern stale rozbudowuje portfolio elektryków. Obecnie w Polsce dostępne są m.in. nowoczesne i bezemisyjne VW ID3, ID4 oraz ID5, Audi e-tron, Audi Q4 e-tron, ŠKODA Enyaq iV czy CUPRA Born. W niedalekiej przyszłości oferta w naszym kraju ma zostać powiększona m.in. o Audi Q6 e-tron, Audi A6 e-tron i ŠKODA Enyaq Coupe. Nowoczesne modele aut idą w parze z nowoczesnym finansowaniem w formie leasingu lub kredytu, które zapewnia Volkswagen Financial Services.

Dla przykładu w ofercie Audi Perfect Lease, przy okresie leasingowania 36 miesięcy oraz dofinansowaniu i wpłacie własnej 10%, wysokość raty za Audi Q4 e-tron wynosi tylko 1254 zł netto. W programie Lease&Care ŠKODA Enyaq iV 60 jest dostępna już za 1618 zł netto miesięcznie. Z kolei decydując się na model CUPRA Born w ofercie Leasing Moc Niskich Rat na 48 miesięcy, z dofinansowaniem i przebiegiem całkowitym 60 tys. km, należy liczyć się z ratą w wysokości 1781 zł netto miesięcznie.

Więcej informacji o możliwościach sfinansowania zakupu i użytkowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem dopłat w programie „Mój elektryk” można znaleźć na stronie Volkswagen Financial Services: emobility.vwfs.pl.

 

* Podane stawki nie są ofertą handlową, dokładne kwoty raty są uzależnione od parametrów oferty leasingowej oraz sposobu rozliczeń zobowiązań podatkowych przez leasingobiorcę.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ