Partner serwisu
22 września 2022

Projekt Solartechnik dla Formika Green Energy

Kategoria: Aktualności

Firma Projekt Solartechnik (PST) dostarczy pięć elektrowni słonecznych dla spółki Formika Green Energy. Zakup farmy fotowoltaicznej przez przedsiębiorstwo jest jednym ze sposobów na długofalowe zapewnienie dostaw energii elektrycznej po stałej cenie.

Projekt Solartechnik dla Formika Green Energy

Współpraca rozpoczęta przez Projekt Solartechnik ze spółką Formika Green Energy zakłada budowę i oddanie do eksploatacji pięciu farm słonecznych. Instalacje powstaną w miejscowościach Kownacica, Sobolew i Tarnogród Wieś. Łączna sumaryczna moc projektów wynosi ok. 5 MWp.

– Inwestycja we własne, odnawialne źródła energii, to rozwiązanie, które szybko i efektywnie skutkuje obniżeniem kosztów dla przedsiębiorstwa. Przy obecnych i prognozowanych cenach energii elektrycznej, okres zwrotu jest rekordowo krótki – mówi Krzysztof Czajka, wiceprezes ds. sprzedaży Projekt Solartechnik. – Cieszymy się z rozpoczętej współpracy. Wybudujemy i oddamy do użytku pięć elektrowni słonecznych jednocześnie. Za rok o tej porze, firma Formika Green Energy będzie już korzystała z zielonej energii – dodaje.

Specjaliści Projekt Solartechnik odpowiadają za kompleksowy proces, od wykonania projektów budowlanych instalacji, przez ich realizację, następnie energetyzację farm, po zawarcie umowy dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej danej elektrowni.

– Inwestycja we własne elektrownie słoneczne umożliwi produkcję opakowań wyłącznie z zielonej energii, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko oraz jest zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju, ogłoszoną przez nas na początku bieżącego roku. Dodatkowo dzięki własnej energii nasze koszty produkcji będą bardziej przewidywalne, co pozwoli lepiej planować wydatki zarówno nam jak i naszym klientom – mówi Piotr Dębicki, prezes zarządu firmy Formika Sp. z o.o. oraz Formika Green Energy Spółka z o.o.

Projekt Solartechnik specjalizuje się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych, rozwiązaniach PV dla biznesu i sprzedaży gotowych elektrowni słonecznych. Firma, obecna na europejskim rynku OZE od 2006 roku, posiada doświadczenie w budowie, rozwoju i zarządzaniu farmami słonecznymi w Polsce oraz Anglii, Belgii, Francji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech. Na koniec drugiego kwartału br. portfel projektów PV Projekt Solartechnik przekroczył 2,1 GW.

***

Projekt Solartechnik to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobytym na europejskich rynkach. Wybudowała elektrownie słoneczne m.in. w Anglii, Belgii, Francji, Niemczech Rumunii i na Węgrzech.

W Polsce obecna od 2011 roku, specjalizuje się w projektach fotowoltaicznych, energetyce przemysłowej
i farmach wiatrowych. Od maja 2021 r. jest częścią Grupy FAMUR i TDJ.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ