Partner serwisu
01 grudnia 2022

Polska wspiera odbudowę ukraińskiego systemu energetycznego

Kategoria: Aktualności

W związku z nasilającymi się bombardowaniami ukraińskiej infrastruktury krytycznej przez – Federację Rosyjską, Polska zintensyfikowała podejmowane od początku wojny działania w zakresie pomocy udzielanej Ukrainie.

Polska wspiera odbudowę ukraińskiego systemu energetycznego

Polskie władze przy istotnym zaangażowaniu sektora energetycznego (w roli koordynatora działa Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej) zgromadziły sprzęt, który jest sukcesywnie przekazywany Ukrainie za pośrednictwem Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dostawy zostały uruchomione w ubiegłym tygodniu. W pierwszej kolejności zostały przekazane te elementy infrastruktury energetycznej, które stanowią dla Ukrainy najwyższy priorytet.

Polska pozostaje w bieżącym kontakcie z władzami ukraińskimi w kwestii przywracania zaopatrzenia tego państwa w energię elektryczną oraz kolejnych potrzeb uzależnionych od dalszej eskalacji działań wojennych.

Poza wsparciem bilateralnym Polska inicjuje działania pomocowe na forum unijnym pośrednicząc w kontaktach UE-Ukraina oraz zachęcając państwa członkowskie do udzielania pomocy Ukrainie w obliczu wojny.

 

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ