Partner serwisu
02 lutego 2023

PGE Dystrybucja poprawia bezpieczeństwo energetyczne Augustowa

Kategoria: Aktualności

PGE Dystrybucja podnosi niezawodność dostaw energii elektrycznej w Augustowie. Inwestycja polega na skablowaniu sieci niskiego napięcia przy ul. Rajgrodzkiej, Młyńskiej i Kopernika. Wartość zaplanowanych zadań to ponad 4,5 mln zł.

PGE Dystrybucja poprawia bezpieczeństwo energetyczne Augustowa

W ramach prowadzonej inwestycji w centrum Augustowa linie napowietrzne zostaną przeniesione pod powierzchnię ziemi, ograniczając w ten sposób do minimum możliwość ich uszkodzenia powodowane działaniem żywiołów. Wymiana linii napowietrznej na linię kablową poprawi parametry jakościowe dostaw energii elektrycznej dla odbiorców.

Prace rozpoczęły się w II połowie 2022 r. Projekt łączy w sobie realizowaną przez lokalne samorządy modernizację infrastruktury drogowej i pieszo-rowerowej z przebudową sieci elektroenergetycznej. Modernizacja obejmuje wybudowanie 135 szt. złączy kablowo-pomiarowych, przeznaczonych do rozdziału i pomiaru energii elektrycznej w sieci. Zabezpiecza ono również przed zwarciami i przeciążeniami w sieci. Przebudowa sieci obejmuje także likwidację słupów i przewodów linii napowietrznych, co poprawi estetykę centrum Augustowa.

Projekt ten stanowi przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządami a sektorem energetycznym.  Dzięki wspólnemu planowaniu i realizacji przebudowy linii elektroenergetycznych wraz z miejską infrastrukturą i wymianą nawierzchni ulic i chodników realizacja inwestycji jest mniej uciążliwa dla mieszkańców i nie zachodzi konieczność kolejnych ingerencji w pas drogowy w celu umieszczenia linii kablowych. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec pierwszego kwartału 2023 r.

Na poprawę zasilania Rejon Energetyczny Suwałki w 2022 r. wydał ponad 34 mln zł. Zadania polegały na modernizacji linii średniego napięcia, wymianie stacji transformatorowych SN/nN oraz kablowaniu linii niskiego napięcia.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ