Partner serwisu
03 kwietnia 2023

PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczy

Kategoria: Aktualności

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE otrzymała pozwolenie na budowę niskoemisyjnego źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Powstanie nowej jednostki wytwórczej zasilanej paliwem gazowym wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. Inwestycja zakończy się w I kwartale 2025 roku.

Budowa nowego źródła wytwarzania w Elektrociepłowni Bydgoszcz II to ważny etap, umożliwiający wyłączenie z eksploatacji kotłów węglowych.

Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę niskoemisyjnego źródła kogeneracyjnego w bydgoskim Oddziale PGE Energia Ciepła daje nam zielone światło do rozpoczęcia intensywnych prac. To ważna inwestycja dla miasta, która zapewni bezpieczeństwo dostaw ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców, a także wpłynie na poprawę jakości powietrza - powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Przedmiotem umowy inwestycji w Elektrociepłowni Bydgoszcz II jest realizacja, w formule „pod klucz”, usług i dostaw, mających na celu zaprojektowanie i zabudowę pięciu agregatów kogeneracyjnych opartych na silnikach gazowych o mocy łącznej 52,6 MWe oraz źródła rezerwowo-szczytowego (gazowego kotła wodnego, elektrodowego kotła wodnego oraz gazowej wytwornicy pary) o mocy łącznej ponad 70 MWt, umożliwiających bezpieczną eksploatację i zapewnienie parametrów gwarantowanych. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal, a jej zakończenie zaplanowane zostało na I kwartał 2025 roku.

W PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy obecnie realizowana jest również budowa czterech wodnych kotłów gazowych o mocy 9,5 MWt każdy w Elektrociepłowni Bydgoszcz I, znajdującej się na bydgoskich Jachcicach. Ich zadaniem będzie produkcja ciepła na potrzeby ogrzewania i dostarczania ciepłej wody użytkowej dla części mieszkańców Bydgoszczy. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ