Partner serwisu
31 lipca 2014

Polska skorzysta z brytyjskich doświadczeń w energetyce

Kategoria: Aktualności

- Naszym priorytetem jest zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego poprzez zastosowanie najwyższej jakości rozwiązań technologicznych. Dwustronna współpraca i dzielenie się doświadczeniami w wymagającym sektorze energetyki jądrowej ma kluczowe znaczenie. Wielka Brytania ma najlepsze praktyki w tym zakresie - powiedział Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa, podczas spotkania z Philipem Hammondem, ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

Polska skorzysta z brytyjskich doświadczeń w energetyce

- Wielka Brytania ma duże doświadczenie w zakresie energii nuklearnej, chcemy się nim podzielić z Polską. Dostrzegamy też nowe możliwości w dziedzinie energetyki, szczególnie tej przyjaznej środowisku - powiedział Philip Hammond, brytyjski minister spraw zagranicznych.

Zdzisław Gawlik dodał, że Polska obserwowała działania rządu Wielkiej Brytanii na forum Unii Europejskiej w tym zakresie i pozytywnie ocenia brytyjską reformę rynku energii - wprowadzenie rynku mocy i kontraktów różnicowych. Niedawno Komisja Europejska udzieliła brytyjskiemu rządowi zgody na pomoc publiczną, w ramach tych dwóch mechanizmów stanowiących trzon reformy sektora energetycznego.

Spotkanie z udziałem czołowych partnerów biznesowych z Polski i Wielkiej Brytanii odbyło się w siedzibie Polsko-Brytyjskiego Centrum Biznesu.

źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa
fot.: photogenica.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ