Partner serwisu
24 maja 2023

“SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)” już wkrótce

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy na konferencję “SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)” na temat perspektyw inwestycyjnych w nowoczesne technologie jądrowe w Polsce. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Państwowej Agencji Atomistyki oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Organizatorem konferencji jest Forum Energii i Klimatu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

SMR, czyli Small Modular Reactors to nowoczesna technologia jądrowa odpowiadająca na potrzeby dużych przedsiębiorstw energochłonnych, jak również społeczności lokalnych, która może w przyszłości stanowić o ich niezależności energetycznej. Technologia ta wychodzi z cienia wielkoskalowych bloków jądrowych i przyciąga inwestorów z uwagi na szereg zalet. Energia z atomu w Polsce to już nie kwestia „czy”, ale „jak szybko i jak dużo”. Projekty wielkoskalowego atomu i SMR będą więc w naszym kraju rozwijane dwutorowo. Co dziś wiemy o tej technologii? Jakie są dostępne na rynku rozwiązania? Na jakim etapie są projekty w Polsce i regionie? Jakich rozwiązań legislacyjnych potrzebujemy? Jak polskie plany wyglądają na tle Europy? Czy mamy szansę stać się liderem w rozwoju technologii SMR na Starym Kontynencie?

W konferencji wezmą udział eksperci, przedstawiciele administracji, a także dostawcy technologii i inwestorzy zainteresowani z rozwojem Małych Reaktorów Jądrowych.

Celem konferencji jest kompleksowa prezentacja zagadnienia wykorzystania technologii SMR w Polsce, budowanie większej powszechnej świadomości tej technologii, oraz opracowanie praktycznej mapy drogowej dla rozwoju technologii SMR w naszym kraju.

***

Zachęcamy do rejestracji!

Więcej o wydarzeniu.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ