Partner serwisu
28 sierpnia 2023

Modernizacja elektrociepłowni w Kępnie

Kategoria: Aktualności

Ponad 9 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW trafi do „Energetyki Cieplnej - Kępno” Sp. z o.o., która zbuduje instalację wysokosprawnej kogeneracji na gaz ziemny z wykorzystaniem silnika gazowego w lokalnej elektrociepłowni. Projekt zwiększy udział uzyskiwania energii cieplnej z kogeneracji oraz przybliży układ ciepłowniczy Kępna do wypełnienia warunków dla efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego w rozumieniu art. 7b ust. 4 ustawy Prawo energetyczne.

Modernizacja elektrociepłowni w Kępnie

Przedsięwzięcie obejmie zakresem budowę instalacji wysokosprawnej kogeneracji na gaz ziemny z wykorzystaniem silnika gazowego o mocy cieplnej co najmniej 1,9 MWt i mocy elektrycznej 2 MWe. Instalacja powstanie na terenie kotłowni węglowej przy ul. Przemysłowej - w Kępnie. Wielkość instalacji kogeneracyjnej z silnikiem gazowym jest adekwatna do potrzeb efektywnego wykorzystania potencjału kogeneracyjnego sieci grzewczej. Produkcja ciepła z instalacji kogeneracyjnej zmniejszy jego produkcję w kotłach wodnych opalanych węglem kamiennym w istniejącej kotłowni centralnej.

Inwestycja ta pozwoli na osiągnięcie udziału ciepła produkowanego do sieci z kogeneracji w wysokości około 54% dotychczas wytwarzanego i dostarczanego do systemu ciepłowniczego, oraz zmniejszy emisję CO2 ze spalania węgla kamiennego przez wykorzystanie paliwa o niższej emisyjności.

Dotacja i pożyczka zostały przyznane z programu Ciepłownictwo powiatowe - II nabór.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ