Partner serwisu

Remonty ruszyły po raz szósty

Kategoria: VI Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

W Licheniu 19-20 listopada odbyła się VI Konferencja Naukowo-Techniczna Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce. W dyskusjach na temat efektywnego utrzymania ruchu, zarządzania gospodarką remontową maszyn i urządzeń, modernizacji, remontów i bezpieczeństwa pracy czy też diagnostyki, monitorowania i regulacji brało udział ponad 200 osób. Gospodarzem Honorowym tradycyjnie jest ZE PAK SA.

Remonty ruszyły po raz szósty

– Przedłużanie czasu pracy urządzeń energetycznych to szansa na kontynuację działalności produkcyjnej? Czy remonty i modernizacje starych bloków mogą być gwarancją bezpieczeństwa energetycznego po 2016 r.? Budować nowe czy/i modernizować stare jednostki? Jak zwiększyć sprawność elektrowni? Outsourcing – substytut czy wsparcie dla istniejącego utrzymania ruchu? – to jedne z wielu pytań, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom dzisiejszej debaty – tymi słowami rozpoczął VI Konferencję Naukowo-Techniczną  Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce prezes BMP’ Adam Grzeszczuk.

Zgromadzonych gości przywitali także: w imieniu Honorowego Gospodarza – Piotr Jarosz – wiceprezes ZE PAK SA, który wyraził nadzieję na kontynuację spotkań w Licheniu; dr Jacek Karczewski – p.o. dyrektora Oddziału Instytutu Energetyki o/Techniki Cieplnej „ITC” Łódź, który od pierwszej edycji imprezy pełni rolę patrona naukowego konferencji; Roman Masek – przedstawiciel Belse, sponsora głównego, który przyznał, że wyjazd na konferencję w Licheniu to ten, z którym nie ma problemów w domu: – Teściowa mówi: jedź, synu, jedź – żartował.

Z pierwszą prezentacją wystąpił Maciej Olbrych z ZE PAK SA. W tym roku ponad 200 uczestników będzie mogło wysłuchać 30 wystąpień, a z pytaniami, które zadawać będzie podczas debaty Jerzy Łaskawiec, zmierzy się 8 specjalistów.

JJ

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ