Partner serwisu
04 sierpnia 2014

Problem wody i ścieków w energetyce

Kategoria: VIII Konferencja Woda i ścieki w przemyśle

Tegoroczna edycja konferencji poświęconej wodzie i ściekom w przemyśle odbędzie się 24-25 września w Gdańsku. Omówione zostaną kwestie dotyczące efektywnego zarządzania wodą w zakładach przemysłowych, nowoczesne rozwiązania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej oraz metody oczyszczania ścieków i zagospodarowania osadów.

Problem wody i ścieków w energetyce

Wśród licznych prelegentów nie zabraknie przedstawicieli branży energetycznej. Grzegorz Myka, główny specjalista ds. ochrony środowiska MPEC Spółka z o.o. w Olsztynie przedstawi prezentację dotyczącą ochrona środowiska podczas chemicznego płukania wymienników. Prezentację wygłosi również Piotr Glamowski, starszy specjalista ds. chemii energetycznej, EDF Polska S.A., który poruszy temat oczyszczania ścieków z instalacji mokrego oczyszczania spalin. Z kolei Janusz Skwara z ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. przedstawi problem elektrodejonizacji i jej zastosowania w procesie uzdatniania wody do celów przemysłowych.

Ponadto w programie znajdą się prezentacje przedstawicieli zakładów przemysłowych innych branż: Stora Enso Narew Sp. z o.o., Grupa LOTOS, Grupa Azoty, PCC Rokita, czy ANWIL S.A. Uczestnicy konferencji będą mogli również zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami firm w zakresie gospodarki wodno-ściekowej.

Gospodarzem honorowym konferencji została Grupa LOTOS, która udostępni do zwiedzania swoją oczyszczalnię ścieków.

fot.: freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ