Partner serwisu
07 września 2015

Klucz Sukcesu dla Stanisława Tokarskiego

Kategoria: XVII Sympozjum Energetyka Bełchatów

Podczas XVII Sympozjum Naukowo-Technicznego ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2015 wręczone zostały dwa Klucze Sukcesu – wyróżnienia przyznawane przez redakcję „Energetyki Cieplnej i Zawodowej” osobom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju polskiej energetyki. Jeden z nich trafił do rąk Stanisława Tokarskiego, wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju TAURON Polska Energia S.A.

 

Klucz Sukcesu dla Stanisława Tokarskiego

– Znam Go już kilkanaście lat i mogę powiedzieć, że jest człowiekiem ciepłym, życzliwym, starającym się pomagać osobom w różnych sytuacjach życiowych a przy tym konsekwentnym i stanowczym. W ludziach ceni otwartość i szczerość, demotywuje Go udawanie i fałsz – tak o laureacie Klucza Sukcesu mówił prof. Antoni Tajduś.

Statuetkę Klucza Sukcesu Stanisławowi Tokarskiemu wręczyli Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP, oraz prof. Antoni Tajduś, AGH.

Prof. Antoni Tajduś, Akademia Górniczo-Hutnicza

Szanowni Państwo!

Tradycyjnie podczas Gali Energetycznej jest wręczana nagroda Klucz do Sukcesu osobom, spółkom szczególnie zasłużonym dla polskiej energetyki.

 Do tegorocznej nagrody Energetyki chciałbym Państwu przedstawić osobę  wyjątkową, mającą ogromną wiedzę i dokonania w energetyce ale również szerokie zainteresowania sięgające daleko poza energetykę. Tą osobą jest Prezes Stanisław Tokarski. Należy On do grona bardzo dobrych absolwentów jednego z najtrudniejszych  wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej – Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Po ukończeniu studiów karierę zawodową w branży energetycznej rozpoczął w Elektrowni Jaworzno III, gdzie przez kilka lat zajmował stanowiska w obszarze produkcji. Dość szybko awansował na zastępcę dyrektora a następnie  dyrektora ds. strategii i zarządzania. Od roku 2001 przez 7 lat był dyrektorem ds. strategii zarządzania w Południowym Koncernie Energetycznym SA. Po utworzeniu spółki TAURON Polska Energia SA  w latach 2008-2010 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu - dyrektora ds. strategii i rozwoju. Na krótko został Prezesem Zarządu TAURON Wytwarzanie SA by ponownie wrócić na funkcję Wiceprezesa Zarządu TAURON Polska Energia ds. strategii i rozwoju, którą pełni do dzisiaj.

Podczas pełnienia tych jakże ważnych stanowisk oprócz zdobywania doświadczenia praktycznego ciągle powiększał swoją wiedzę naukową głównie poprzez ukończenie kilku studiów podyplomowych  na renomowanych uczelniach  (Uniwersytet Jagielloński, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Górniczo-Hutnicza)  związanych z zarządzaniem dużymi przedsiębiorstwami, prawem obowiązującym w Unii Europejskiej czy zagadnieniami energetyki jądrowej. Podsumowaniem Jego pasji naukowych była praca doktorska z zakresu energetyki, którą obronił rok temu w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

Od lat bierze udział w pracach i jest członkiem wielu organizacji polskich i europejskich, m.in. Eurelectric, Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej, Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, Rady Dyrektorów VGB. Aktywnie działa w KIC InnoEnergy, międzynarodowej spółce prowadzącej projekty badawczo-rozwojowe związane z nowoczesną energetyką w tym energetyką odnawialną. Jest prezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie oraz członkiem Zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Myślę, że tyle osiągnięć z Jego działalności gospodarczej i naukowej wystarczy aby nominować dr inż. Stanisława Tokarskiego do Nagrody Klucz do Sukcesu.   

Jeżeli Państwo pozwolą, chciałbym jeszcze parę zdań powiedzieć na temat jakim jest człowiekiem i jakie wyznaje zasady. Znam Go już kilkanaście lat i mogę powiedzieć, że jest człowiekiem ciepłym, życzliwym, starającym się pomagać osobom w różnych sytuacjach życiowych a przy tym konsekwentnym i stanowczym. W ludziach ceni otwartość i szczerość, demotywuje Go udawanie i fałsz. Ma w sobie pasję zwiedzania nowych zakątków świata, ale także poznawania własnego kraju, szczególnie lubi pieszo przemierzać polskie góry. Doskonale czuje się w gronie przyjaciół, przy śpiewie i zabawie. Kocha Zagórze a zwłaszcza Wojakową, miejsce w której się urodził i wychował, często tam wraca. Urokliwa Wojakowa w gminie Iwkowa jest położona w niezbyt wysokich górach,  oparta z jednej strony o Beskid Sądecki z drugiej o Beskid Wyspowy. To właśnie tutaj nabył te pozytywne cechy charakteru tak typowe dla tego rejonu pracowitość, upór w realizacji celów, pozytywny stosunek do ludzi. Niedaleko Jego rodzinnej miejscowości w Porębie Wielkiej urodził się wielki piewca Podhala i Zagórza Władysław Orkan, założyciel Związku Podhalan, który w 1927r opublikował 12 przykazań, jakimi należy kierować się w życiu. Między innymi napisał:         

„Odzywam się do Ciebie synu Podhala młodszy mój bracie, Ty idący i Ty który przyjdziesz. Odzywam się prawem miłości tej ziemi, prawem serca.

……Zabiegaj o zamożność ziemi z której wyrosłeś i państwa…….,

……Bądź buntownikiem tzn. buntuj się przeciw wszystkiemu, co gniecie i ciemięży ducha….,

……A przede wszystkim miej charakter !    

……Nie cofaj się przed przeciwnościami…..."

Te proste przykazania realizuje w swoim życiu dr inż. Stanisław Tokarski, i dlatego uważam, że Nagroda Klucz do Sukcesu została przyznana właściwej osobie.

  

 

 

 

 

Obraz strony

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ