Partner serwisu
05 września 2017

Inspekcja infrastruktury dronem

Kategoria: XIX Sympozjum Energetyka Bełchatów

Na wystawie stoisk podczas konferencji Energetyka Bełchatów 2017 firma ARVOS zorganizowała pokaz możliwości drona, który jest wykorzystywany do insepkcji infrastuktury.

Inspekcje z dronów poprzez LJUNGSTRÖM zapisują cyfrowo stan urządzeń i struktur z bliskiej odległości i z każdego kąta, umożliwiając szczegółową wizję lokalną i inspekcję bez konieczności angażowania nawet jednej osoby od której wymagane będzie założenie szelek bezpieczeństwa. Informacje są zbierane i przekazywane do oceny inżynierom serwisu w realnym czasie, umożliwiając szybką identyfikację oraz rozwiązanie problemów przy minimalnym zakłóceniu operacji.


Technologia ta pozwala zbliżyć się do miejsc trudno dostępnych bez ryzyka zniszczenia drona lub urządzenia poprzez kolizję.

Drony LJUNGSTRÖM mogą być rozmieszczone szybko i uchwycić potrzebne obrazy w miejscach trudno dostępnych dużo szybciej niż człowiek. Typowa inspekcja dronem może zostać ukończona w kilka godzin, w zależności od rozmiaru budynku i instalacji.

• Bardzo krótki czas przestoju podczas inspekcji

• Wyeliminowany czas potrzebny na rozłożenie i złożenie rusztowania, oświetlenia i zapewnienie specjalistycznych zezwoleń

• Ograniczenie konieczności zarządzania ludźmi i sprzętem

Identyfikacja, planowanie, sporządzenie harmonogramu i wykonanie przy tradycyjnych inspekcjach może zająć dni lub tygodnie. Specjalistyczna technologia użycia dronów zapewnia rozwiązania, które redukują proces przygotowania.

• Szybszy czas inspekcji w porównaniu do tradycyjnych metod

• Zredukowane koszty planowania, rozmieszczenia i wykonania

• Inspekcja przed wykonaniem usług zapewnia optymalne rozmieszczenie zasobów ludzkich i sprzętowych

Inspekcje przy pomocy technologii dronów LJUNGSTRÖM są bezpieczniejsze niż tradycyjne bezpośrednie inspekcje. Wielu niebezpieczeństw można uniknąć, zwłaszcza podczas pracy na wysokości, w niebezpiecznych lub zanieczyszczonych terenach lub w ograniczonych przestrzeniach.

• Redukcja lub eliminacja pracy na wysokości

• Zmniejszenie ryzyka związanego z pracą w niebezpiecznych warunkach

• Dostęp do ograniczonych przestrzeni

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ