Partner serwisu
05 października 2018

Oddział Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi objął patronatem naukowym XI Konferencję Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Kategoria: XI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Oddział Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi objął patronatem naukowym XI Konferencję Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce, odbywającą się 28-29 listopada w Licheniu Starym. Gospodarzem Honorowym konferencji jest Zespół Elektrowni PAK SA.

Oddział Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi objął patronatem naukowym XI Konferencję Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Oddział Techniki Cieplnej „ITC” w Łodzi Instytutu Energetyki w Warszawie został utworzony 01.01.2008r. na mocy Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 07.11.2007r. w sprawie połączenia Instytutu Energetyki, Instytutu Techniki Cieplnej oraz Instytutu Techniki Grzewczej i Sanitarnej (Dz.U. Nr 212 Poz. 1565).

Rok 2008 zamyka 60-letni etap historii Instytutu Techniki Cieplnej w Łodzi i otwiera nowe perspektywy jego funkcjonowania w zmienionych strukturach.
Instytut Techniki Cieplnej powstał w 1948 r. jako Oddział Głównego Instytutu Mechaniki w Warszawie. Inicjatorami jego utworzenia byli prof. dr Bohdan Stefanowski oraz prof. dr Jerzy Dowkontt, a pierwsze prace Instytutu przejęte zostały od Politechniki Łódzkiej.

W 1952 r. zarządzeniem Ministra Przemysłu Ciężkiego został utworzony Instytut Techniki Cieplnej jako samodzielna jednostka badawcza.
Jubileusz ITC jest dowodem ciągłości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych przez kilka pokoleń specjalistów przy zmieniającej się rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Było to możliwe dzięki rozwojowi bazy laboratoryjnej, ciągłej ewolucji struktury organizacyjnej oraz dostosowywania oferty badań, pomiarów i wyrobów do uwarunkowań zewnętrznych. Dzięki temu systematycznie zwiększano potencjał naukowy ITC oraz poszerzono zakres zdolności badawczych.

Zobacz więcej na http://www.itc.edu.pl/

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ