Partner serwisu
28 marca 2019

Prof. Krzysztof Badyda weźmie udział w debacie

Kategoria: XXVI Sympozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników

Prof. Krzysztof Badyda, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej "ITC" Politechniki Warszawskiej weźmie udział w debacie "Zarządzanie przedsiębiorstwem ciepłowniczym w obliczu współczesnych wyzwań".

Prof. Krzysztof Badyda weźmie udział w debacie

prof. dr hab. inż. Krzysztof Badyda
Instytut Techniki Cieplnej
Politechnika Warszawska

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL PW) Politechniki Warszawskiej z roku 1977, od tego roku zatrudniony w Instytucie Techniki Cieplnej (ITC PW), wchodzącym w skład struktury Wydziału. Profesor zwyczajny, dyrektor ITC PW, wcześniej, w latach 2012-2016 zastępca dyrektora do spraw naukowych, w latach 2005-2012 prodziekan Wydziału MEiL PW.

Współautor i autor około 300 publikacji, w tym siedmiu monografii oraz licznych referatów na konferencjach, sympozjach i seminariach. Autor i współautor ponad 250 raportów z realizacji prac badawczych i ekspertyz technicznych. Ponad 200 zrealizowano w Politechnice Warszawskiej, ich wyniki wykorzystane zostały w około 50 wdrożeniach (aplikacjach) przemysłowych.

Zakres zainteresowań badawczych obejmuje: zastosowanie modelowania matematycznego w projektowaniu i eksploatacji maszyn i urządzeń energetycznych, analizę zdarzeń awaryjnych, ochronę środowiska w energetyce, energetykę rozproszoną, w tym odnawialną oraz zorientowaną na nowe technologie w energetyce.


Debata, która odbędzie się pierwszego dnia XXVI Symozjum Wiosenne Spotkanie Ciepłowników poruszać będzie tematy kierunków rozwoju sektora ciepłowniczego, efektywnego systemu ciepłowniczego. Dyskusja dotyczyć będzie również ustawy o kogeneracji, a także tego jak powinno wyglądać nowoczesne ciepłownictwo.

Udział w debacie wezmą także Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła, Bogusław Regulski, Wiceprezes Zarządu Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, Paweł Uznański, Wiceprezes Zarządu, PEC Bełchatów.

Polecamy zapoznać się z zapowiedzią konferencji TUTAJ

Rejestracja na konferencję TUTAJ

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ