Partner serwisu

Panel II: …I na wirażu – działania kontrolne i diagnostyczne cz. II

Kategoria: XII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Program pierwszego dnia konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce wypełnia cykl paneli technicznych, dwa z nich poświęcone były działaniom kontrolnym i diagnostycznym. Drugą sesję w tej tematyce poprowadził Andrzej Siemieniuk z ZE PAK SA.

Swoim wystąpieniem sesję rozpoczął Krzysztof Świąder z PGE GiEK S.A. oddział Elektrownia Bełchatów prezenacją o tytule "Metody diagnostyki układów ciśnieniowych" podczas której opowadał m. in. o aspektach diagnostyki, które nie zawsze mogą być zastąpione przez nowoczesne rozwiązania pomijające człowieka.

Następnym poruszanym zagadnieniem był temat czyszczenia eksploatowanych urządzeń energetycznych, prezentację "Chemia skuteczna, chemia bezpieczna. Nowoczesne technologie czyszczenia w utrzymaniu ruchu" przedstawił Tomasz Stańczak, BIO-CIRCLE SURFACE TECHNOLOGY Sp. z o.o.

Trzecim wystąpieniem tego panelu była prezentacja "System Diagnostyki Pracy kotłów Valmet BDS", które wyłosił Adam Ossera z firmy Valmet Automation Sp. z o.o podczas której omówiono m. in. aplikacje optymalizacji kontroli NOx w kotłach energetycznych.

"Innowacyjne rozwiązania stosowane w instalacjach odsiarczania spalin" - tak brzmiał tytuł czwartego wystąpienia w tej sesji, prezentację wygłosił Łukasz Burda z Weir Minerals Poland Sp. z o.o.

Kolejnym prelegentem był Konrad Kalinowski, OMC Envag Sp. z o.o. a zatytułował swoje wystpienie "Termowizja i termografia we wspomaganiu optymalizacji spalania" podczas którego opowiadał i przedstawiał konkretne przykłady wdrażanych rozwiązań swojej spółki.

Ostatnim wystąpieniem była prezentacja o tytule "Zawory bezpieczeństwa sterowane systemem pneumatycznym, jako rozwiązanie na zwiększenie parametrów pracy i utrzymanie wymogu szczelności w układzie", które zaprezentował Paulina Grugiel, LESER Polska Sp. z o.o.

Panel odbył się w ramach XII Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce, która odbywa się w 27-29 listopada w Hotelu Atut w Licheniu. Organizatorem konferencji jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni spółka ZE PAK.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ