Partner serwisu
22 listopada 2019

Panel IV: Nie wypaść poza tor – bezpieczeństwo w elektrowni

Kategoria: XII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych elementów pracy w zakładzie energetycznym, we wszystkich elektrowniach i elektrociepłowniach celem numer jeden jest zero wypadków. Pierwszy panel drugiego dnia konferencji w Licheniu został dedykowany tej tematyce a poprowadził go Arkadiusz Bagrowski z PAK SERWIS Sp. z o.o.

Panel IV: Nie wypaść poza tor – bezpieczeństwo w elektrowni

Pierwszy referat w tej sesji zaprezentował Zbigniew Zimroz z ZE PAK i Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Koniński, opowiadał on o najważniejszych aspektach bezpiecznej pracy. Prezentacja została zatytuowana "Organizacja bezpiecznej pracy przy urządzeniach energetycznych". Pan Zbigniew poruszył również kwestie  związane z Rozporządzeniem Ministra Energii w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych które mogą zmienić się w przyszłości.

Kolejna prezentacja "Predykcyjna, ciągła diagnostyka stanu elektrycznego i mechanicznego silnika zintegrowana z funkcjami zabezpieczeniowymi na przykładzie Multilin 869" wygłoszona przez Andrzeja Juszczyka z GE Power sp. z o.o. skupiła się na konkretnym wdrożeniu rozwiązania, które zapewnia bezpieczeństwo funkcjonowania silnika.

O "Bezpieczeństwie bloku energetycznego a jednolitym systemie nadzoru i sterowania" opowiedział na koniec Arkadiusz Bagrowski z Przedsiębiorstwa Remontowego PAK SERWIS Sp. z o.o. zwracając uwagę na problem spójności pomiędzy różnymi systemami i różnymi urządzeniami.

Panel odbył się w ramach XII Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Energetyce, która odbywa się w 27-29 listopada w Hotelu Atut w Licheniu. Organizatorem konferencji jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni spółka ZE PAK.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ