Partner serwisu
11 lipca 2019

Krzysztof Figat weźmie udział w forum energetycznym

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Prezes Zarządu Polimex Mostostal S.A. Krzysztof Figat potwierdził udział w forum energetycznym "Strategia energetyczna 2040" podczas XXI Sympozjum Energetyka Bełchatów, która dbędzie się 9-11 września 2019r.

Krzysztof Figat
Prezes Zarządu Polimex Mostostal S.A.

Krzysztof Figat jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Lubelskiej o specjalności Elektroenergetyka oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie o specjalności Ekonomika i Organizacja Produkcji. W okresie październik 2017 – maj 2018 był Prezesem Zarządu Spółki Enea Wytwarzanie. Odpowiedzialny był m.in. za dokończenie budowy Bloku 11 o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice, rozpoczęcie Projektu „Budowa Bloku Gazowo-Parowego zasilanego gazem ze zgazowania węgla”. Wcześniej pracował w PGNiG TERMIKA jako Wiceprezes ds. Ekonomiczno-Finansowych, gdzie poza finansami nadzorował proces przygotowania budowy bloku gazowo-parowego w EC Żerań o mocy elektrycznej 497 MW i maksymalnej mocy cieplnej 326 MW. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach, w którym przez 9 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu.


Tematka forum:

- neutralność węglowa,
- zeroemisyjne źródła energii,
- unia energetyczna,
- system wsparcia OZE (czy powinien być, jaki powinien być),
- bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Moderatorami forum będą prof. Waldemar Kamrat, Politechnika Gdańska i mec. Paweł Grzejszczak, partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.


Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ