Partner serwisu
10 września 2019

Dla przyszłych pokoleń - Panel Ochrona środowiska cz. 1 na XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Pierwszy panel techniczny na sali niebieskiej podczas Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW nosił tytuł Ochrona Środowiska cz. 1. W panelu wygłoszonych zostało siedem prezentacji a prowadzącym sesję był Dyrektor Mirosław Niewiadomski z PGE GiEK S.A.

Dla przyszłych pokoleń - Panel Ochrona środowiska cz. 1 na XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Swoim wystąpieniem wprowadzającym sesję rozpoczął Dyrektor Mirosław Niewiadomski z PGE GiEK S.A., prezenacja o tytule "Wyzwania jakościowe oraz ilościowe dla środowiska w kontekście dynamicznych zmian w regulacjach unijnych" mówiła również o korelacji działalności energetyki zawodowej a jej wpływie na środowisko.

Drugim wystąpieniem tego panelu była prezentacja "Systemy monitoringu emisji i pomiarów procesowych zgodnie z wymaganiami BAT - aktualne rozwiązania Pentol - Enviro Polska", które wyłosił Dr. Krzysztof Filipowski z firmy Pentol-Enviro Polska Sp. z o.o. 

"Innowacyjne technologie chemiczne i biotechnologie ograniczające negatywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające żywotność istniejących instalacji przemysłowych, z wykorzystaniem preparatów Megmar do kondycjonowania i uzdatniania wody oraz ograniczania szkodliwy chemisji do atmosfery SO2 oraz NOx" tak brzmiał tytuł trzeciego wystąpienia w tej sesji, prezentację wygłosiła Natalia Maciejewska z firmy MEGMAR, spółki która została w tym roku doceniona Kluczem Sukcesu za jej działalność w zakresie ochrony środowiska w przemyśle. 

Kolejnym prelegentem był Jan Siwiński z Ecoenergia Sp.z o.o., a zatytułował swoje wystpienie "Innowacyjne technologie redukcji NOX - wdrożenia Ecoenergii w energetyce" podczas którego opowiadał i przedstawiał konkretne przykłady wdrażanych rozwiązań swojej spółki.

Następnym poruszanym zagadnieniem był temat elektrofiltrów oraz ich dostosowanie do konkluzji BAT, prezentację "Dostosowywanie elektrofiltrów do spełnienia wymagań konkluzji BAT - aktualne, przykładowe realizacje" przedstawił Grzegorz Skrzypczyk z Balcke-Dürr Polska Sp. z o.o..

Przedostatnim wystąpieniem była prezentacja o tytule "Zastosowanie przepustnic i klap odcinających oraz regulacyjnych w instalacjach oczyszczania spalin" które zaprezentował Bartosz Chamara z AFT Sp. zo.o.

Na sam koniec wytąpił Sławomir Jankowski z Veoli Energii Łódz i opowiedział on uczestnikom o niedawno rozpoczętym projekcie  klastra Energii Fala Energii w Łodzi podczas kótrego mówił m.in o możliwościach wykorzystania lokalnych OZE, wystąpienie "Efektywnie dla środowiska i lokalnej gospodarki - Łódzki Klaster Fala Energii" zakończyło ten panel.

Sympozjum Energetyka Bełchatów odbywa się w dniach 9-11 września w Hotelu Sport w Bełchatowie. Organizatorem konferencji jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni PGE GiEK.

Panel odbył się w ramach XXI Sympozjum Naukowo-Technicznego Energetyka Bełchatów 2019.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ