Radio Łódź o XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2019
Trwa XXI Sympozjum Naukowo-Techniczne ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2019. Wydarzenie to jest szeroko opisywane w mediach, w tym również w Radio Łódź.
Ponad osiemset osób bierze udział w XXI sympozjum "Energetyka Bełchatów". Rozpoczęte dziś trzydniowe spotkanie jest jednym z największych i najważniejszych w branży energetycznej w Polsce - podaje Radio Łódź.
Omawiane są na nim najistotniejsze problemy dotyczące przyszłości polskiej energetyki. Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP, organizatora sympozjum, tłumaczy, że spotkaniu w Bełchatowie przyświeca jeden cel - przyszłość polskiej energetyki. - Tutaj od dwudziestu lat spotykają się szefowie koncernów, kadra kierownicza, aby dyskutować o tym, jak poprowadzić procesy rozwojowe, aby ta energetyka była bardziej przyjazna środowisku i społeczeństwu - dodaje Grzeszczuk.
Robert Ostrowski Prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, w skład której wchodzą bełchatowskie kopalnia i elektrownia, podkreśla wagę sympozjum. - My jesteśmy praktykami. Mamy swoją wiedzę i doświadczenia, natomiast praca nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, poprawić efektywność, obniżyć koszty wytwarzania energii, z uwzględnieniem tych wszystkich ograniczeń, o których będziemy też rozmawiać i dyskutować, wymaga współpracy świata nauki i świata przemysłu. To jest to miejsce i ten czas, kiedy mamy okazję przedstawić swoją wiedzę, doświadczenia, wypracować propozycje, które mamy później prezentować jako kierunkowe i modelowe rozwiązania do adaptacji w naszych strategiach - zapewnia Ostrowski.
Gościem specjalnym sympozjum jest wiceminister energii Adam Gawęda. Sympozjum potrwa do 11 września.
Więcej na portalu radiolodz.pl
Komentarze