Partner serwisu
10 września 2019

Bądźmy w gotowości – Panel Bezpieczeństwo na XXI Sympozjum Energetyka Bełchatów

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Drugiego dnia Sympozjum odbył się panel tematyczny dotyczący bezpieczeństwa energetycznego. Moderował go prof. Andrzej Błaszczyk.

Bądźmy w gotowości – Panel Bezpieczeństwo na XXI Sympozjum Energetyka Bełchatów

Panel zaingurował Roman Bratek z PGE Systemy S.A. z prezentacją „Cyberbezpieczeństwo – czy możemy podołać zmieniającym się wyzwaniom?”. Wskazano między innymi na kluczową rolę człowieka w dbaniu o bezpieczeństwo cyfrowe zakładów, a także zagrożenia cyberatakami poparte przykładami.

„Kto ma ludzi, ten wygrywa. Jak skutecznie zaplanować i zarządzać rekrutacją personelu technicznego na projekt” to temat prezentacji wygłoszonej przez Piotra Świrkowskiego z firmy Globetek Sp. z o.o., w której podjęto dalej temat roli ludzi jako niezastąpionego elementu tym razem w ramach bezpieczeństwa wykonania projektu technicznego.

Następnie w prelekcji na temat Rynku mocy i zastępstwie w obowiązku mocowym, wystąpił Grzegorz Wałdoch z ENSPIRION Sp. z o.o. Zaprezentowano również doświadczenia firmy ENSPIRION w zakresie tematyki rynku mocy.

Andrzej Cieślak, przedstawiciel firmy DYNACON Sp. z o.o. podjął ponownie temat cyberbezpieczeństwa w swojej prelekcji. Pokazano zagrożenia dla infrastruktury krytycznej zakładów energetycznych, oraz rozwiązania dla takowych, by uniknąć awarii.

W wyniku pewnych błędów w trakcie eksploatacji turbogeneratorów powstają zniszczenia pociągające za sobą duże koszty naprawy, które nieraz okazują się bardzo skomplikowane. Na temat takich zniszczeń w prezentacji „Zniszczenia turbogeneratorów powstałe w wyniku pracy silnikowej” wystąpił Wojciech Betlej z Quartzelec Ltd.

Kluczowym elementem dla bezpieczeństwa zakładów jest odpowiednie zarządzanie majątkiem. Arkadiusz Burnos z SEAM Group Europe sp. z o.o. w swojej prelekcji podjął temat wprowadzenia optymalnego systemowego zarządzania majątkiem jako skutecznego sposobu na zmniejszenie ilości awarii co przekłada się również na znacznie mniejsze koszty ponoszone przez zakłąd.

Na zakończenie panelu głos zabrał sam moderator – prof. Andrzej Błaszczyk, który wygłosił prezentację pt. „Praca pompy zasilającej w układzie z pulsacjami zagrożeniem dla instalacji”.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ