Partner serwisu
10 września 2019

Dla środowiska po raz drugi - Panel Ochrona Środowiska cz. 2 na Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Kategoria: XXI Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Tematyka ochrony środowiska jest bardzo ważnym elementem sympozjum w Bełchatowie, dlatego też zdecydowano się poświęcić jej dwa panele. Drugą cześć dyskusji w tym temacie poprowadził Profesor Krzysztof Badyda, Dyrekor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej.

Dla środowiska po raz drugi - Panel Ochrona Środowiska cz. 2 na Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Pierwszy referat w tej sesji zaprezentował Sławomir Ferenc z PGE GiEK S.A. opowiadał on o szeregu inwestycji prośrodowiskowych realizwanych w aktywach spółki. Prezentacja została zatytuowana "Dostosowanie jednostek wytwórczych PGE GiEK S.A. do konkluzji BAT"

Kolejna prezentacja "Dobre wyniki testów TUV systemu do ciągłych pomiarów emisji rtęci do powietrza" wygłoszona przez Zenona Karpińskieo z BP Techem S.A. skupiła się na temacie rtęci.

O "Pomiarach amoniaku za instalacjami odazotowania" opowiedzieli Edward Sucharda i Krzysztof Ziółkowski z SICK Sp. z o.o.

Czwarte wystąpienie jeszcze raz poruszyło tematykę emisji rtęci "Doświadczenia eksploatacyjne z pierwszych instalacji ciągłego monitoringu rtęci w Polsce" wygłosili pracownicy OMC Envag Sp. z o.o. Anna Palewicz oraz Dariusz Janasz.

"Eliminacja kwaśnego deszczu (tzw. zjawisko roszenia) z mokrego komina - system Helix - nowe rozwiązanie techniczne" to tytuł prezentacji Petera Sladka z Munters Euroform GmbH który opowiedział o technicznych aspektach tego nowego rozwiązania.

Jednym z najważniejszych tematów dla energetyki w kontekście ochrony środowiska jest emisja NOx. O ostatnich doświadczeniach firmy  YARA Environmental Technologies GmbH opowiedział Piotr Wysocki w prezentacji o tytule "Instalacje obniżenia emisji NOX dla energetyki"

W zamykającym tę sesję wystąpieniu, Sylvio Sauer, Deputy Head of Power Plant Schkopau-Germany po raz kolejny poruszył kwestię ograniczania emisji rtęci, w tym przypadku na przykładzie zachodnich doświadczeń. W referacie "From tests to full-scale Hg-removal in Power Plant Schkopau/Germany" bardzo mocno podkreślił aspekt indywidualnego podejścia każdej instalacji do róznych elektrowni oraz dopasowanie jej do konkretnej specyfiki modernizowanego obieku.

Sympozjum Energetyka Bełchatów odbywa się w dniach 9-11 września w Hotelu Sport w Bełchatowie. Organizatorem konferencji jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni PGE GiEK.

Panel odbył się w ramach XXI Sympozjum Naukowo-Technicznego Energetyka Bełchatów 2019.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ