Partner serwisu
07 maja 2021

Webinarium BMP: Wodór w energetyce i przemyśle już we wtorek!

Kategoria: Webinarium BMP: Wodór w energetyce i przemyśle

W najbliższy wtorek (11 maja) o godzinie 11:00 rozpocznie się Webinarium BMP: Wodór w energetyce i przemyśle. Podczas 2 sesji tematycznych przedstawionych zostanie 8 prezentacji eksperckich.

Webinarium BMP: Wodór w energetyce i przemyśle już we wtorek!

Wodór coraz częściej nazywany jest „paliwem przyszłości”, które może zastąpić dotąd wykorzystywane w energetyce paliwa kopalne. I choć w tym momencie jego znaczenie jest dość małe, jednak po opracowaniu wydajnych metod produkcji (najlepiej „zielonych”) i transportu, może stać się dobrą alternatywą i faktycznie wyznaczyć nowe standardy w produkcji energii elektrycznej i ciepła na świecie.

Podczas wydarzenia przedstawionych zostanie 8 prezentacji a w śród nich "Nowa energia. Produkcja, transport, magazynowanie i wykorzystanie wodoru" wygłoszona przez Jakuba Kalińskiego z NFOŚiGW | “Wodór jako szansa na dekarbonizację – od koncepcji po wdrożenie” Anna Jabloniec-GRÜGER, Tractebel Engineering GmbH, Beata Fas – Antea Polska SA  | "Edukacja i kształcenie kadr dla sektora oraz budowa świadomości rynku wodoru" Anna Szóstakiewicz, KEZO Centrum Badawcze PAN | "Klaster Technologii Wodorowych – platforma współpracy firm branżowych" Piotr Maksyś, Klaster Technologii Wodorowych | "Wodór – przyszły nośnik energii" Marek Foltynowicz, Klaster Technologii Wodorowych | "System monitoringu zanieczyszczeń wodoru zgodny z ISO 14687:2019" Janusz Dzielendziak, Technopomiar Sp. z o.o. | "Potencjał wykorzystania wodoru jako paliwa w turbinach gazowych" Paweł Madejski, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie | "Wykorzystanie zielonego wodoru jako jednego ze sposobów do dekarbonizacji ogrzewnictwa wprzyszłym miksie energetycznym" Janusz Starościk, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

Zapisz się bezpłatnie już teraz TUTAJ

fot. 123rf.com
Jarosław Lepiarz
2021-05-07
Polska posiada bardzo dobre uwarunkowania geologiczne do magazynowania i energetycznego wykorzystania kawern solnych po ich wyługowaniu na wysadach solnych.To mogą być największe magazyny energii w Europie.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ