Partner serwisu
13 czerwca 2022

Politechnika Wrocławska objęła wydarzenie Patronatem Naukowym

Kategoria: XXIV Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW

Politechnika Wrocławska objęła XXIV Sympozjum ENERGETYKA BEŁCHATÓW, odbywające się 5-7 września 2021 roku w Bełchatowie, Patronatem Naukowym.

Politechnika Wrocławska objęła wydarzenie Patronatem Naukowym

Politechnika Wrocławska powstała w 1945 r., głównie dzięki zaangażowaniu pracowników naukowych nieistniejących już Politechniki Lwowskiej i Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, którzy zagospodarowali zniszczone budynki niemieckiej Wyższej Szkoły Technicznej - Technische Hochschule.

Dziś kontynuujemy tradycję tych znamienitych polskich uczelni i rozwijamy się w ścisłej współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami Dolnego Śląska. Jesteśmy jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych w kraju, w rankingach ogólnopolskich zajmujemy regularnie miejsca w ścisłej czołówce.

Pierwszy rektorem połączonych jeszcze wtedy Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego był w latach 1945–1951 prof. Stanisław Kulczyński. Od tamtej pory doczekał się już czternastu swoich następców. Obecnie władzę sprawuje prof. Arkadiusz Wójs. Jego kadencja potrwa do końca sierpnia 2024 r.

Więcej na https://pwr.edu.pl/

 

Organizatorem wydarzenia jest firma BMP Sp. z o.o., wydawca magazynu Kierunek Energetyka Cieplna i Zawodowa i portalu www.kierunekenergetyka.pl. Gospodarzem Honorowym konferencji jest  PGE GiEK.

Więcej informacji TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ